Кирило Сазонов пояснив, чому Україні важливо розвивати власну оборонну промисловість / кадр з відео

Україна не може порушувати накладені західними країнами обмеження на застосування зброї, оскільки є імовірність втрати допомоги. Тому треба розвивати власну оборонну промисловість, заявив військовослужбовець ЗСУ, політолог Кирило Сазонов. 

"Вони (західні країни, – ред.) могли й взимку не залишати нас без допомоги, снарядів, коли ми тримали деякі напрямки, і під час штурму Авдіївки могли давати більше зброї. Це б врятувало багато життів. Вони багато що могли, але багато що не зробили. І зараз досі вагаються, чи дозволяти нам бити по російських авіабазах їхньою зброєю. Тому я, як військовий, для себе зробив наступний висновок. Союзники – це добре, партнери – це добре, але у кожного є свої інтереси. Я, як військовий, можу довіряти й покластися тільки на Україну та український народ. Це ті, на кого можемо розраховувати 100%", – додав він в інтервʼю "24 каналу". 

Військовий додав, що зараз є потреба у більшій кількості снарядів, мін, дронів, бомб, ракет, ППО. Та для цього потрібні гроші.

Відео дня

"Тому, я вважаю, що саме зараз для українського бізнесу держава має зробити все: мінімум податків, перевірок, тиску та адміністрування; зниження тарифів на залізничне перевезення та щось інше. Бо розраховувати можемо тільки на свою зброю, свій народ, свій бізнес та свою державу. Решта може бути, а може зникнути будь-якої миті. Решта – ненадійно. Держава може розраховувати винятково на свою армію. А не на гарантії на папері, як ми бачили в Будапештському меморандумі. Армія може розраховувати на свій народ, свою державу. Все решта – опціонально, може бути, може ні. Я до такого висновку прийшов: більше не вірю нікому, окрім українців та України", – пояснив він свою думку.

Сазонов також прокоментував обмеження Заходу на застосування поставленої Україні зброї. Він пояснив, чому не можна порушувати висунуті західними країнами умови.  

"Річ не в якійсь моралі. Не в тому, що ми не такі, як Путін. Ми зараз воюємо тією зброєю, яка потребує ремонту й постійних постачань. Нам дали не молоток, спис чи меч, яким можемо битися. Ракети, снаряди та міни – цю допомогу ми постійно отримуємо. Щойно порушимо умови, на які погодились, ці постачання можемо вже не отримати. Може, наші партнери погодяться з цим, а, може, й ні. Ми не можемо дозволити собі ризикувати, бо можуть обрізати постачання всіх ракет та снарядів. Тому, на жаль, річ не у совісті та порядності, а в тому, що ми залежимо і маємо виконувати свої обов'язки", – зауважив боєць ЗСУ.

Сазонов додав, що це триватиме доти, доки в України не буде достатньої кількості власної зброї. Ставку на це треба було робити ще кілька десятиліть тому.

"У нас з'явилася ракета-дрон "Паляниця", маємо дрони вітчизняного виробництва, є дуже гарна вибухівка та "Запальничка", які ми використовуємо. Саме наш тактичний підрозділ "Грім" у 41 бригаді їх розробив і використовує. Ділимось з сусідами, з побратимами. Згадаймо, як українці під керівництвом СБУ розробили морський дрон "Малюк", який завдавав ударів по Чорноморському флоту. Наша зброя, наше виробництво – це наша сила. Мені здається, ще 30 років тому на це треба було робити ставку. Але ніхто не чекав у 2022 році такої великої війни. Зараз за це платимо, навчаємось заново", – резюмував військовослужбовець. 

Обмеження Заходу на використання наданої Україні зброї

Незабаром президент України Володимир Зеленський матиме останній шанс переконати американського лідера Джо Байдена змінити свою позицію щодо застосування далекобійної зброї по території РФ. Як пише The Economist, вони зустрінуться наступного тижня в Нью-Йорку на полях щорічної Генеральної Асамблеї ООН.

Тим часом The Telegraph наголошує, що удари по території Росії ракетами Storm Shadow без супровідного застосування американської зброї можуть бути малоефективними. Тож якщо Вашингтон не дозволить Києву використовувати свої ракети HARM і MALD, це призведе до того, що українські військові "просто витрачатимуть цінну зброю даремно".

Вас також можуть зацікавити новини: