Луценко допускає, що можуть бути "якісь непотрібні бійці" у північнокорейських підрозділах / колаж УНІАН, фото Getty Images, скриншот

Найбільш ймовірними точками появи північнокорейських військових в складі армії РФ є Курська область і Донбас, припускає аеророзвідник ЗСУ, громадський активіст і журналіст Ігор Луценко. Про це він сказав в ефірі Київ24.

Військовий пояснив, що КНДР зацікавлена в тому, щоб зробити свою армію сильнішою і для цього вона може скористатися досвідом війни в Україні.

"Я думаю, що це мав би бути інтерес Північної Кореї для того, щоб ознайомити свою армію з реаліями сучасної війни, для того щоб навчити своїх солдатів. І таким чином зробити свою армію сильніше за південнокорейську. Тут прямий політичний інтерес", - вважає Луценко. 

Відео дня

На його переконання, найбільш цікавим для КНДР було б сформувати підрозділи для відправки на підтримку РФ, які  б навчались на війні за допомогою роботизованих системам - безпілотників та наземних системи радіоелектронної боротьби. Аеророзвідник пояснив:

"Це цікаво вивчити, бо це є тим новим, що робить цю війну нашу сучасною".

Водночас Луценко допускає, що можуть бути "якісь непотрібні бійці" у північнокорейських підрозділах, яких можна послати на "м’ясні штурми", що влаштовує Росію в Україні.

"Думаю, що дві найбільш ймовірні точки їх (північнокорейських військових- УНІАН) появи - це Курська область і Донбас в районі Покровська, Курахового чи інших напрямків, де відбуваються атаки. Тому що саме там відбувається застосування всіх засобів, які б мали б бути цікавими саме для північнокорейців. Північнокорейці мусять побачити маневрену війну, яка відбувається на Курщині, і  фактчино позиційну, здебільшого статичну позиційну війну, котра відбувається на Донбасі. Тобто  я думаю, що на місці північнокорейських спеціалістів я би подивився саме ці два театри бойових дій", - сказав Луценко.

За його словами, не виключено, що Північна Корея, надаючи підтримку Росії, зокрема зброєю, діє за сприяння Китаю та загалом перебуває під сильним його впливом.

"Так само Китай зацікавлений в тому, щоб тут випробовувати свою зброю та обкатувати своїх спеціалістів. Насправді розуміючи, що можливо в майбутньому не такі вже будуть класні відносини з Росією як раніше, Китай, на мій погляд, зацікавлений, щоб тестувати свою зброю проти російської, тобто з нашого боку. Китай тут грає абсолютно цинічну гру і поставляє засоби для війни обом сторонам і вивчає, які ці засоби дають результати", - поділився думкою Луценко.

Військові КНДР в Україні - що відомо

Сьогодні видання LIGA.net з посиланням на джерело у воєнній розвідці інформувало, що північнокорейці служитимуть у складі 11-ї окремої десантно-штурмової бригади окупаційної армії РФ. З них буде укомплетовано "особливий бурятський батальйон" і зараз військових забезпечують стрілецьким озброєнням та боєприпасами. Орієнтовна кількість особового складу цього батальйону становить приблизно 3000 осіб. 

Раніше у Міноборони Південної Кореї заявили, що КНДР може направити війська в Україну на підтримку Росії.

Ветеран російсько-української війни, військовий аналітик, майор запасу НГУ Олексій Гетьман сказав, що Північна Корея може відправити на допомогу Росії у її війні проти України до 100 тисяч своїх військовослужбовців.

Учора президент України Володимир Зеленський заявив, що Північна Корея фактично включилася у російську війну проти України. Про це він сказав після засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якому були важливі доповіді, зокрема від Служби зовнішньої розвідки та ГУР щодо намірів росіян на осінь та зиму.

Вас також можуть зацікавити новини: