Війна на виснаження проти РФ надто небезпечна, вважає оглядач NYT / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Спалах війни на Близькому Сході автоматично змінює "математику" для ситуації у війні Росії проти України. Києв має негайно шукати миру з РФ, доки він має сильну позицію на фронті. Таку думку висловив американський політичний оглядач Росс Даутхет в авторському матеріалі для The New York Times.

Автор публікації зазначає, що позиція вашингтонських "яструбів", які наполягають на подальшій максимальній підтримці України, вже й так певний час була під питанням. Із вибухом війни на Близькому Сході ситуація для України в цьому плані стає критичною.

"Останні 10 місяців війни майже не змінили лінії фронту, і економіка Росії під час війни виглядає більш стійкою, ніж сподівалися Вашингтон або Київ. Стратегія повної української перемоги зараз полягає у виснаженні, часі та надії — але (...) немає гарантії, що українська сторона не зазнає краху", – пише Даутхет.

Відео дня

Автор публікації вважає, що не лише США, але й самі українці мають стимул "домагатися якогось припинення вогню зараз, поки їхнє положення у війні все ще стабільне", західна допомога все ще надходить, а демографічну катастрофу ще можна частково виправити, повернувши назад мільйони біженців. 

Оглядач зазначає, що Росія і сама може бачити потенційні переваги продовження війни на виснаження і просто відмовиться від будь-якої мирної угоди. В умовах, коли Москва, Тегеран і Пекін працюють узгоджено, аби максимізувати тиск на Америку, Вашингтону доведеться вибирати між нарощуванням витрат на підтримку України та рішенням просто покинути Україну напризволяще.

"Я не знайомий із нашими зворотними зв’язками з Москвою. Але якщо адміністрація Байдена не веде термінових переговорів через ці канали, якщо вона не шукає шляху до перемир’я, вона неправильно розуміє майбутні виклики", – пише автор публікації.

Перспективи мирних переговорів з Росією

Як писав УНІАН, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що тема мирних переговорів з Росією відсутня на рівні офіційної та неофіційної риторики. За його словами, її немає навіть на рівні натяків.

Також ми розповідали, що високопоставлені аналітики американського урядового центру Rand Corporation в публікації для Foreign Policy заявили про безперспективність компромісу з Росією. На їхню думку поступки агресору не мають під собою жодного змістовного обґрунтування.

Вас також можуть зацікавити новини: