Росіяни зараз більше б'ють по містах, заявив Жданов / фото ua.depositphotos.com

Росія не здатна завдати одночасного удару по всій критичній інфраструктурі України.

Впевненість у цьому висловив військовий експерт Олег Жданов.

"А чим? На сьогоднішній день Російська Федерація не в змозі завдати масованого ракетного удару. Російська авіація не залітає у наш повітряний простір. Вони, до речі, тому і бісяться, і мстять, як можуть... Намагаються завдавати поразки нашим містам, населеним пунктам, цивільній інфраструктурі і так далі. А в іншому... По всій нашій критичній інфраструктурі навряд чи вони зможуть завдати вогневого ураження", – зазначив він.

"Удари по інфраструктурі вимагають високоточних ракет, а високоточних ракет у РФ стає все менше і менше, можливості російської армії стають все менше і менше", – додав експерт.

При цьому Жданов заявив, що росіяни зараз навіть більше б'ють по містах в надії "посіяти хаос і паніку серед мирного населення груповими ракетними ударами".

"По окремих об'єктах, так, вони зможуть (бити), але як тільки почнуть перебувати засоби протиракетної оборони (ПРО), ймовірність таких ударів ще більше наблизиться до нуля", – резюмував Жданов.

Скільки у Росії залишилося ракет

На початку вересня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький заявив, що для нанесення ударів Росії вистачить ракет мінімум на три роки. Зокрема, мова йде про ракети С-300.

За його словами, у РФ залишилося менше 200 "Іскандерів", і вона їх використовує рідше.

"Систем "Калібр", за підрахунками, вони могли виробляти в рік 150-180 ракет. І той запас, який у них є, вони вже зберігають, тому що близько 70% комплектуючих не російського виробництва", – додав Скібіцький.