Стрімке просування українських сил в Курській області не тільки дало вкрай необхідний моральний стимул для українського суспільства, але й може мати далекосяжні наслідки для ситуації на фронті загалом. Про це пише Apnews.
Українські чиновники досі утримуються від коментарів щодо цих подій. Однак радник Офісу президента Михайло Подоляк все ж заявив у четвер, що така операція покращить позиції Києва в будь-яких майбутніх переговорах з Москвою.
"Коли можна буде вести переговорний процес так, щоб ми могли їх підштовхнути або отримати від них щось? Тільки тоді, коли війна йде не за їхнім сценарієм", – сказав він.
По-друге, як пише Apnews, вторгнення в Курську область може переслідувати і більш короткочасну мету – відволікти російські сили з Донецької області, де російські війська продовжили наступ у кількох секторах і досягли повільних, але постійних успіхів, покладаючись на свою перевагу у вогневій потужності.
Третій ймовірний наслідок є негативним для України. Попри очевидні початкові успіхи, наступ на саму Росію може виснажити задіяні тут одні із найбоєздатніших підрозділів ЗСУ. Тоді оборонці на Донбасі можуть залишитися без життєво важливих підкріплень, йдеться у публікації.
Військові аналітики кажуть, що досі неясно, які оперативні цілі переслідує керівництво України та скільки військ вони залучили до рейду на Курщину.
Майкл Кофман, військовий аналітик з Фонду Карнегі, сказав, що все "значною мірою залежить від того, який резерв Україна має в наявності для участі в операції, і від того, наскільки швидко Російська Федерація організує протидію".
Бої в Курській області: останні новини
Як писав УНІАН, для надійного закріплення у Курській області українським силам необхідно мати більше вогневих можливостей, зокрема, використовувати тут тактичні ракетні комплекси ATACMS. Однак досі США не надали дозволу на їх використанні на російській території.
Також ми розповідали, що за повідомленнями "воєнкорів" і пропагандистів РФ окупанти втратили ще один гелікоптер Ка-52 у Курській області. Нібито борт вразили з ПЗРК.