Криволап розповів, чому росіяни не зможуть наростити виробництво зброї / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, скріншот

Рівень російського виробництва різних ракет, у тому числі Х-101 і "Іскандер", в останні роки залишається незмінним, і нарощення виробництва не спостерігається.

Про це авіаційний експерт Костянтин Криволап сказав в ефірі "Фабрики новин". "Росія дуже б хотіла збільшити випуск танків, бронетехніки, артилерії. Вона б дуже хотіла, щоб у неї було дуже багато літаків, щоб випускати неймовірну кількість артилерійських снарядів Я спеціально кажу взагалі, тому що не може бути такої ситуації, що в одному місці вони збільшують у 5 разів, а в іншому місці у них теж збільшується у 5 разів. Такого не буває", - переконаний експерт.

Водночас, він висловив сумнів щодо можливостей росіян випускати за добу 500 дронів типу "шахед" з точки зору логістики та комплектації. Він пояснив, що для цього у росіян немає ресурсів. На його думку, така ж сама ситуація в Росії з випуском ракет.

Відео дня

Криволап повідомив, що роcіяни у 2023 році вийшли на рівень виробництва до 35 ракет X-101 на місяць, і цей рівень утримується і зараз. Так само з "Іскандерами" - виробляється 10-12 ракет на місяць і це не змінюється.

Він звернув увагу, що росіяни кажуть про наміри випускати 200 "Іскандерів" на рік.

"Це збільшення їхніх можливостей вдвічі. А "Іскандер" - це сучасна ракета, яка теж вимагає великих обчислювальних можливостей", - додав Криволап.

Також він сказав, що вартість основної крилатої ракет Х-101зросла з 3 мільйонів майже до десяти для росіян. "Для того, щоби ця ракета ефективно працювала - їй треба мати на борту великі обчислювальні можливості. Це чіпи. Китайські тут не проходять, вони не дають таку швидкість. Це європейські, тайванські чіпи", - повідомив Криволап.

Окремо, на думку експерта, Росія щоразу буде показувати спроможності наносити потужні комбіновані удари ракетами і дронами. "У цьому у мене немає жодного сумніву", - переконаний Криволап.

Випуск зброї у РФ

Росіяни поширили брехливу інформацію про розробку ракети "Іскандер" нового типу  тисячі км. Цю інформацію експерти сприйняли скептично, оскільки через санкції у росіян технологічно важко йде процес виробництва "Іскандер-М".

Російські загарбники від початку повномаштабного вторгнення застосовують проти України оперативно-тактичні комплекси "Іскандер".

Вас також можуть зацікавити новини: