Адміністрація президента США Джо Байдена, очевидно, взяла курс на максимальне стримування російсько-української війни у її поточних масштабах і недопущення її розростання. Однак ця стратегія породжує нові небезпекі і ризики, а також коштує Україні великих додаткових втрат, пише Foreign Policy.
"Не дати війні вийти за межі кордонів України чи дорости до ядерної зброї – це те, що проходить через реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну з самого початку", – пише видання, перераховуючи очевидні ознаки цього.
Велика обережність Вашингтона пішла набагато далі, ніж просто рішення уникати прямого зіткнення військових НАТО з Росією. Замість того, щоб якнайшвидше надати Києву повний спектр озброєнь, який йому потрібен для боротьби з більш потужним супротивником, відбувають постійні затримки у поставках зброї, які неможливо пояснити суто технічними факторами, такими як доступність зброї чи потреби навчити українців користуватися нею.
"Щоб зберегти війну малою, Вашингтон дуже жорстко зв’язав Київ у засобах ведення війни. Результатом є модель політично обраних обмежень щодо типу зброї та боєприпасів, що доставляються, кількості та швидкості допомоги, кількості українців, які пройшли навчання поводженню з критичною зброєю, та [обмеженого] дозволу на використання зброї", – йдеться у публікації.
Показово, що Вашингтон обмежував Україну не лише у власній зброї, а й в допомозі від союзників. Про що, наприклад, свідчить епопея із франко-британськими ракетами Storm Shadow/SCALP, які Лондон і Париж нібито дозволяють використовувати по території РФ, але остаточний дозвіл блокують США.
Східноєвропейські країни, які значно краще розуміють Росію, послідовно критикують Вашингтон за таку політику "управління ескалацією". Foreign Policy вважає це симптомом того, з нею "щось не так". Особливо з огляду на те, що удари українськими дронами по Росії та пряме наземне вторгнення в Курську область до Третьої світової не призвели.
"Зламаний алгоритм Вашингтона наражає Україну на небезпеки та втрати, яких можна уникнути, що обтяжить будь-який післявоєнний сценарій більшими витратами та ризиками. Ці небезпеки та втрати, яких можна уникнути, також загрожують всьому результату війни", – пише видання.
Автор публікації вважає, що США зосередили свою увагу на сухопутній складовій війни, але не враховують, що повітряна війна може мати вирішальне значення для ходу війни та сценаріїв її закінчення. Про це, зокрема, свідчить небажання давати дозвіл на удари по російських аеродромах.
Загалом стратегія Вашингтона не тільки коштує Україні болючих втрат, але й дає Росії час, аби виправити свої недоліки і навчитися воювати ефективніше.
"Управління ескалацією не в змозі забезпечити поразку Росії, а натомість створює ще більш небезпечну російську військову машину", – вважає автор публікації.
Війна в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, Північна Корея продовжує постачати сучасні балістичні ракети малої дальності до Росії всупереч санкціям, спрямованим на те, щоб Пхеньян не міг розробити таку зброю, а Москва — імпортувати її. Залишки чотирьох ракет Hwasong-11 були знайдені в Києві 3 вересня.
Також ми розповідали, що Іран цинічно висміяв західні санкції. Очільник МЗС цієї країни заперечив, що Іран передав Росії баластичні ракети та із сарказмом нагадав, що західні санкції роблять неможливим виробництво ракет в Ірані. В теорії.