Зеленський у коментарі TIME назвав головний мотив Росії стягнути свої війська до кордонів / УНІАН, Віктор Ковальчук

Президент Володимир Зеленський вважає, що справжнім мотивом Росії стягнути свої війська до кордону з Україною є спроба залякати Захід і США демонстрацією своєї сили.

Про це йдеться у репортажі TIME.

Читайте такожОкупанти на Донбасі дистанційно замінували цивільний сектор Зайцевого (фото)

«Що вони хочуть зробити, то це підняти градус рівно настільки, щоб показати, що Захід вагається у своїй підтримці України, що вони насправді не бачать у нас партнера», – додав український глава.

Він висловився, що це «свого роду перевірка».

Стягування російських військ до кордонів України

  • 30 березня Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ зосередила вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп і під виглядом підготовки до навчань планує ще підтягнути до 25 батальйонних тактичних груп, що створює загрозу військовій безпеці нашої держави.
  • За даними ЗСУ, окупанти підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами та снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів Збройних сил РФ. Також російсько-окупаційні війська тримають напоготові до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема в населених пунктах на окупованій території України.
  • 31 Березня The New York Times повідомила, що Росія стягує 4 тис. військових до кордону з Україною. Також з'явилося відео з ешелоном військової техніки, яку російські війська перекидають в окупований Крим через Кримський міст.
  • Командування Збройних сил США в Європі підвищило свою бойову готовність до найвищого рівня після відновлення бойових дій між російськими бойовиками і українськими військовими в Донецькій області.
  • У Пентагоні заявили, що стурбовані ескалацією російської агресії на сході України.
  • Президент Володимир Зеленський заявляв, що РФ шляхом збільшення кількості військ на кордоні намагається чинити тиск на Україну.
  • 8 квітня Хомчак заявив, що ситуація контролюється, а українські військові готові реагувати як на загострення ситуації на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, так і вздовж усього українсько-російського кордону.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram