Універсальний гусеничний дрон на радіокеруванні / фото UkrPrototype

Українські розробники використовують інновації для створення армії роботів, яка може знищити російських окупантів та врятувати поранених бійців ЗСУ, а також мирних жителів, пише Associated Press.

Журналісти зазначають, що близько 250 стартапів в Україні створюють "машини-вбивці" у секретних місцях, які здебільшого мають вигляд сільських автомайстерень. 

Вони розповіли про працівників стартапу підприємця Андрія Денисенка, які можуть за чотири дні зібрати безпілотний наземний транспортний засіб "Одіссей" у сараї. Головною особливістю цього апарату є його ціна, а саме 35 тисяч доларів, що вартує близько 10% від вартості імпортної моделі. 

Відео дня

"Ми воюємо з величезною країною, яка не має жодних обмежень у ресурсах. Ми розуміємо, що не можемо витрачати багато людських життів. Війна - це математика", - наголосив Денисенко, який є очільником оборонного стартапу UkrPrototype.

У виданні розповіли, що минулого місяця один із безпілотників компанії "Одіссей" їздив навколо своєї осі та здіймав пил, коли мчав кукурудзяним полем на півночі України. 800-кілограмовий прототип, який має вигляд невеликого танку без башти з колесами на гусеницях, може проїхати до 30 км на одному заряді акумулятора.

Зазначається, що прототип має дію рятувально-допоміжною платформи, проте може бути модифікований для перевезення важкого кулемета з дистанційним керуванням або мінно-вибухових зарядів. 

"Загони роботів ... стануть логістичними пристроями, евакуаторами, міношукачами та саперами, а також самознищувальними роботами. Перші роботи вже доводять свою ефективність на полі бою", - наголосили в повідомленні урядової сторінки зі збору коштів після запуску українських сил безпілотних систем.

Водночас компанія Денисенка працює над такими проєктами, як моторизований екзоскелет, який збільшить силу солдата та навіть допоможе йому піднятися по схилу. 

"Ми зробимо все, щоб безпілотні технології розвивалися ще швидше. Вбивці (Росії) використовують своїх солдатів як гарматне м'ясо, а ми втрачаємо наших найкращих людей", - наголошував раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Використання сучасних технологій на війні в Україні

Як писав УНІАН, українські розробники випробували реактивний дрон-перехоплювач, який може збивати гвинтокрили. Водночас вартість одного комплексу оцінюють у близько 6 млн гривень.

Також видання Business Insider писало про те, що Україна має перевершити плани виробництва дронів. Це пов'язано з розширенням оборонно-промислової бази України.

"Ми довели, що червоних ліній немає. Тепер ми можемо легко дістатися до Росії глибоко всередину, приблизно на 1500 кілометрів, і ми показали це десятки і десятки - якщо не сотні - разів", - розповів міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Вас також можуть зацікавити новини: