Південна Корея посилить співпрацю з Україною / колаж УНІАН, фото pixabay

Питання можливості надання Південною Кореєю зброї для України є непростим. Таку думку висловив військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний в ефірі на Радіо NV.

Експерт відзначив, що Південна Корея має один із найбільших у світі артилерійський арсенал. Ця країна має свої власні розробки - аналог артилерійсько-ракетних систем Himars і аналог зенітних ракетних систем протиповітряної оборони Patriot. Партію такої системи ППО офіційний Сеул навіть продавав до Саудівської Аравії, але термін поставки визначено на кілька років.

"У них така сама проблема: вони швидко не можуть виробляти ані системи, ані ракети", - сказав Нарожний.

Відео дня

Водночас, експерт відзначає, що для України є і гарні новини, оскільки Південна Корея має приблизно 3-3,5 млн артилерійських снарядів калібром 105 мм.

"В 2020 році вони планували від цих систем відмовитися. Тобто, повністю перейти на калібр 155 мм. Чому так? Тому що дальність у цих систем невелика. Мова йде максимум про 14 км, а зазвичай, навіть менше. Але у цієї артилерії є плюси - гармата дуже невеличка, її можна буксирувати джипом, і зазвичай, у нашій армії так і робиться", - додав Нарожний.

При цьому, коментуючи повідомлення про візити делегацій України і Південної Кореї до Києва і Сеула відповідно, експерт вважає, що слід чекати на опосередковану допомогу.

"Південна Корея передавала артилерійські снаряди, є різні джерела - від 300 до 500 тисяч називали цифру, вони їх передавали в арсенали США, а США передавали свої снаряди нам. Тобто, у них є обмеження у законодавстві. Вони не можуть допомагати країні, в якій іде конфлікт. Україні напряму вони допомогти не можуть", - сказав Нарожний.

При цьому, він сказав, що передача іншим країнам снаряди, аби ті могли допомогти Україні, можна вважати доброю волею Сеула.

"Але зараз, коли ми покажемо першого полоненого [з КНДР], а я думаю, що це питання часу, коли ми покажемо такого полоненого... Думаю, що це питання днів або тижнів, і тоді, я думаю, ми побачимо конкретику від Південної Кореї", - наголосив Нарожний.

Також він сказав, що крім військової допомоги треба не забувати, що Південна Корея - це одна з семи найбільших економік світу. Українська армія закуповувала вантажівки Daewoo.

"Це теж можемо отримувати. У них є виробництво, є величезні автоконцерни, які можуть нам поставляти джипи, які потрібні у величезних кількостях. Не військова техніка. Вантажівки вони можуть (постачати)", - сказав Нарожний.

Разом з тим, питання отримання технологій від Сеула є важким.

"Я думаю, що мова може йти про створення сумісних підприємств, як ми створюємо з Rheinmetall, навіть на території України чи на території якихось третіх країн", - сказав Нарожний.

Він припускає, що може йтися й про спільне виробництво дронів.

Участь КНДР у війні проти України - реакція Сеула

Як писав УНІАН, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що країна розглядає можливість надати Києву військову допомогу у зв'язку з тим, що Північна Корея і Росія посилюють військове співробітництво. За його словами, уряд у Сеулі не сидітиме "склавши руки", поки тисячі солдатів із КНДР у Росії проходитимуть підготовку до бойових дій.

Нещодавно президент Володимир Зеленський повідомив, яка військова допомога Україні потрібна від Південної Кореї. У першу чергу йдеться про посилення української системи протиповітряної оборони. Також може йтися про артилерію.

Зеленський заявив, що Україна передасть Сеулу детальний запит на зброю. Цей перелік має привезти до Південної Кореї представник України. 

Згодом видання Yonhap написало, що Південна Корея не планує постачати 155-мм снаряди в Україну. Однак  в разі участі військ КНДР у бойових діях Південна Корея першочергово розгляне питання надання Києву зброї для оборони.

Вас також можуть зацікавити новини: