
Далекобійні ракети Taurus будуть передані Німеччиною Україні і питання тільки в тому, коли це відбудеться.
Про це сказав військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний в етері на Radio NV.
"Чи отримаємо ми Taurus? Я більш, ніж впевнений, що так. І це питання часу коли це відбудеться і коли вони почнуть працювати на фронті", - наголосив він.
При цьому нагадав, що Німеччина заявила, що тепер не буде оприлюднювати інформацію про поставки зброї в Україну. Він зазначив, що ця країна, на відміну від багатьох інших союзників, абсолютно відкрито повідомляла про все, що поставляють в Україну з точністю до одиниці і все це робилося на сайті їхнього уряду.
"З одного боку відкритість це гарно. Але ми перебуваємо в умовах війни і ворог буде знати про те, що передається нам і коли, які в нас спроможності з’явилися, яку кількість боєприпасів ми отримали", - сказав експерт.
Нарожний зазначив, що новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловлювався за передачу ракет Taurus Україні. "
Але ми повинні розуміти наших союзників, коли вони передають якусь новітню зброю, якої в України раніше не було, то завжди бояться реакції Путіна. Звісно, що ніхто не звертає увагу на це брязкання ядерною зброєю. Але є побоювання щодо якихось терористичних ударів. Наприклад, Польща зараз обговорює підпалення ТРЦ, яке сталося рік тому. Вже довели, що Росія до цього причетна. Ніхто не хоче отримати якісь терористичні удари на своїй території. Саме тому вони засекречують це все", - сказав експерт.
При цьому додав, що, наприклад Фінляндія ніколи не повідомляла про допомогу, яку передавала Україні, а ми про це дізнавалися лише випадково з преси, коли була фотографія якоїсь техніки в кольорах цієї країни. "Так само буде тепер робити і Німеччина", - сказав Нарожний.
Taurus для України - що відомо
Як повідомляв УНІАН, речник Міністерства оборони Німеччини заявив, що новий уряд цієї країни більше не обговорюватиме публічно можливість відправки Україні авіаційних крилатих ракет Taurus.
Він сказав, що німецький уряд мав не привертати надмірної уваги до теми далекобійних ракет, а їхнє постачання було значно переоцінене у публічній дискусії.
При цьому зазначив, що Німеччина продовжить підтримувати Україну зброєю, в тому числі далекобійною, але не уточнюватиме, які саме системи озброєнь будуть поставлені і в який момент.
Речник канцлера Штефан Корнеліус також підтвердив журналістам, що цієї ж позиції дотримується Фрідріх Мерц.