Танки стали вразливими для піхотної зброї, але вони ще можуть змінитися / фото wikimedia.org

Армія США має переосмислити тактику використання танків у сучасній війні, яка переживає радикальні зміни через появу ударних дронів на озброєнні піхоти. Про це на сторінках видання 19FortyFive пише колишній унтер-офіцер загону спецпризначення армії США Стів Балестрієрі.

Станом на сьогодні армія США має близько 4650 танків, з яких половина стоїть у резерві. На відміну від більшості країн світу, зараз армія США оперує лише одним типом танка, хоча і в кількох модифікаціях – M1 Abrams.

Балестрієрі визнає, що на тлі війни в Україні, де обидві сторони втратили багато танків від вогню переносних протитанкових комплексів і дронів-камікадзе, звучать гучні заяви про кінець ери танків. При цьому американські M-1 Abrams і німецькі Leopard, які є на озброєнні ЗСУ, не стали винятком.

Відео дня

Однак автор публікації вважає, що списувати танки ще зарано. Натомість він зазначає, що астрономічні втрати росіян у бронетехніці пояснюються не лише вправністю українських піхотинців, але й грубими помилками росіян. У цьому контексті він згадує звичку окупантів водити танки великими колонами, роблячи їх зручною мішенню для українців.

"США та НАТО використовують броньовану техніку в спільнодії родів військ за підтримки піхоти, артилерії та авіації; їх вогнева міць і мобільність залишаються нищівними. Спільнодія родів військ є складною справою, і для її опанування потрібно багато тренувань", – пише Балестрієрі. 

Разом з тим військовий експерт визнає, що на сучасному полі бою танкам бажано бути трохи меншими, легшими, швидшими та простішими для застосування. І хоча протитанкова зброя сьогодні стала вкрай ефективною, наступне покоління бронетехніки вже матиме засоби захисту і контрзаходів, аби захиститися від протитанкових ракет і дронів.

Нові танки майбутнього матимуть більше "мангалів" для протидії безпілотникам, вони матимуть лазери та іншу зброю, щоб збивати дрони і ракети на підльоті. Вони матимуть штатні системи РЕБ для глушіння БПЛА, вважає Балестрієрі. 

"Отже, скільки танків потрібно армії? Їм потрібна нова броня. Але як щодо 4650 [вже наявних] основних бойових танків? Вони все ще будуть використовуватися… поки що. Отже, на даний момент в армії [США] занадто багато і занадто мало танків", – резюмує він.

Втрати танків у російсько-українській війні

Як писав УНІАН, після трьох років повномасштабної війни в Україні інтенсивність боїв на фронті не вщухає, але у росіян почала закінчуватися бронетехніка. Зокрема агресор усе менше використовує танків Т-72, які були основою його танкового парку.

Однак і для України втрати бронетехніки теж виявилися відчутними і болючими. Особливо на Курському напрямку, де втрати бойової техніки обох сторін виявилися майже рівними

Вас також можуть зацікавити новини: