
Отриманий Німеччиною дозвіл від США про передачу Україні протиракет до ЗРК Patriot може покласти початок системній закупівлі американської зброї, припустив військовий експерт, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Українського Радіо.
"Зараз для мене особисто не до кінця зрозуміло, яке право власності Німеччина мала на цю зброю. Але це дуже важливо", - сказав він.
Як пояснив Тимочко, якщо це зброя США, яка була просто передана Німеччині з американських арсеналів, то навряд чи її буде більше:
"І навіть якщо й буде, то щоразу потрібно на малі партії отримувати згоду".
Однак, якщо зброя була придбана відповідно до виконання вимог контракту, то це "набагато цікавіше", зазначив військовий:
"Тому що були укладені угоди, є системність, є прецедент, і німці або Європейський Союз, який виділив кошти на закупівлю зброї, можуть у майбутньому згідно з такими контрактами купувати зброю в американських виробників і передавати Україні. І просто формально уряд США ставити до відома".
Тимочко додав, що щойно буде з'ясовано ці технічні нюанси, можна буде визначити масштабність запущеного процесу: це разова акція чи це початок системної закупівлі зброї.
Ракети до ЗРК Patriot для України - що повідомлялося
Нагадаємо, у The New York Times із посиланням на чиновника Конгресу США повідомили, що Штати дозволили Німеччині передати Україні 125 далекобійних артилерійських ракет і 100 протиракет до ЗРК Patriot.
В Україні неодноразово заявляли про брак ракет дальнього радіусу дії, артилерії, а також протиракет до систем ППО, більшість із яких виробляють у США.