Українська ППО дуже потужна, але занадто строката / колаж УНІАН, фото twitter.com/oleksiireznikov, facebook.com/JointForcesCommandAFU

Україна використовує цілий "зоопарк" найрізноманітніших систем ППО – від найдосконаліших ЗРК Patriot до переносних зенітно-ракетних комплексів. І хоча кожен з цих зразків зброї може бути досить ефективним у виконанні своїх завдань, таке різноманіття загалом знижує загальну ефективність протиповітряної оборони. Про це пише The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що Україна стала свого роду випробувальним полігоном сучасних воєнних технологій. Разом із тим, як свою важливість тут показали БПЛА, так само різко зросло значення протиповітряної оборони.

"Ніхто не казав, що протиповітряна оборона виграє конфлікт, але її відсутність призведе до програшу", — сказав Том Карако, директор проекту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Відео дня

Минулої зими Росія запустила близько 1000 ракет і 1000 безпілотних літальних апаратів великої дальності по містах і інфраструктурі  України. За словами речника Повітряних сил України Юрія Ігната, Україна збила близько 70-75% з них.

За оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, зараз на озброєнні України є орієнтовно 564 зенітні системи – від згаданих Patriot до старих радянських систем малого радіусу дії. Це порівняно багато, якщо врахувати, що решта країн Європи разом узяті мають лише близько 1600 систем ППО.

В певний момент в Україні просто закінчилися ракети до радянських систем ППО великої та середньої дальності. Це спонукало Україну та США переобладнати деякі старі радянські пускові установки для стрільби західними ракетами.

Однак велике різноманіття зразків зенітної зброї саме по собі є проблемою. Експерти кажуть, що сьогодні протиповітряна оборона має діяти як єдина система, а не окремі автономні зенітні установки. А саме з цим є проблеми через різне походження наявних в Україні зразків зброї.

"Вам потрібне інтегроване управління вогнем. Тобто щось, що контролює все, що каже, коли стріляти коли не стріляти", — пояснює Том Карако.

Війна в повітрі – останні новини

Як писав УНІАН, 22 грудня росіяни втратили одразу три бомбардувальника Су-34, які створювали проблеми українським захисникам на півдні. Принаймні частина пілотів загинули.

Як саме вдалося збити літаки, офіційно не повідомляється. Але експерти та самі ж окупанти припускають, що це була "засідка": українці підтягнули Patriot поближче до фронту і спіймали російські літаки "на гарячому".

Поки російське командування намагається зрозуміти, що ж насправді сталося, активність авіації загарбників на фронті різко знизилася.

Вас також можуть зацікавити новини: