
Російські окупанти "схрестили" реактивну бомбову установку (РБУ) з танком, створивши чергового "бронемонстра". Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко оприлюднив фото розбитої військової техніки.
"Це черговий знищений гомункулус у вигляді шасі Т-72Б і бомбомета РБУ-6000", - пояснив експерт.
Він пояснює, що РБУ-600 - флотські бомбомети, які зараз для окупантів стали основною кустарною одиницею, що заміщає дефіцитні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ). За його даними, дедалі рідкіснішою одиницею в зоні бойових дій у противника стає "чистокровна" РСЗВ - 122-мм БМ-21 "Град", 220-мм БМ-27 "Ураган" і 300-мм БМ-30 "Смерч".
"Замість них на потік поставлено клепання кустарних реактивних систем, що створюються шляхом схрещування флотських реактивних бомбометів типу РБУ-1200, РБУ-6000 з шасі МТ-ЛБ, БМП-1, Т-72, Т-80, Урал-4320 і навіть станинами зенітних установок ЗУ-23-2", - пояснив оглядач.
Він зазначає, що бомбомети РБУ-6000 можуть вести вогонь на дистанції до 4,5 км, а бомби РГБ-60 - це, по суті, некерований реактивний снаряд 212-мм, з фугасною бойовою частиною масою 23,5 кг при загальній масі снаряда - 119 кг.
Коваленко припускає, що пускову установку РБУ-6000 розміщують на шасі танків, які зазнали значних пошкоджень башт і не підлягають відновленню. На його думку, росіяни вигадали "комбінацію", щоб уцілілі шасі не простоювали - з танка демонтують пошкоджену башту, встановлюють пускову установку РБУ-6000. У результаті "ерзац-РСЗВ" вирушає в зону бойових дій.
"У мене виникає тільки питання, а як таку бойову одиницю ідентифікувати? Як знищений недо-танк або як знищене недо-РСЗВ?" - написав Коваленко в Telegram.
Російські "бронемонстри"
Як писав УНІАН, за час повномасштабної війни росіяни неодноразово демонстрували на полі бою досягнення своєї кустарної інженерної думки. Так, у 2024 році широкої популярності набули російські танки-"черепахи", захищені абсурдно величезними противодроновими екранами і системами РЕБ. Вони використовувалися замість БМП для доставки штурмової піхоти ближче до українських позицій.
Також ми розповідали, як росіяни ставили величезні корабельні гармати на легкі бронетягачі МТ-ЛБ. Одержаний монстр виглядав до неможливості гротескно, хоча про його бойову ефективність майже нічого не відомо.