Командир дроноводів Дмитро Олексюк вважає кращими ті дрони, які зроблено своїми руками / колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ, mvs.gov.ua 

Кращий дрон - це той, який зроблений власноруч, адже ти знаєш усі його компоненти та як вони працюють. Про це у інтерв’ю, опублікованому на сайті Міністерства внутрішніх справ, сказав Дмитро Олексюк, Герой України, підполковник, командир комендатури розвідувально-ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) "Фенікс".

Зазначається, що у складі бригади "Помста" Гвардії наступу вже сформована і активно діє на Донецькому, Луганському та Харківському напрямках перша в Державній прикордонній службі України комендатура РУБАК.

Вона активно застосовує широкий спектр безпілотних систем: FPV дрони, нічні бомбери, легкі розвідувальні апарати, які вже продемонстрували свою ефективність на полі бою. Ці системи допомогли виявити та знищити значну кількість ворожих цілей, зокрема піхоту та танки.

Відео дня

"Наш підрозділ виконує широкий спектр бойових завдань: від знищення ворожої техніки до розвідки в тилу. Кращий дрон - це той, який зроблений власноруч, адже ти знаєш усі його компоненти та як вони працюють", - зазначає Олексюк.

Інженери та ІТ-спеціалісти підрозділу не лише використовують, але й самостійно виготовляють за допомогою 3D-принтерів та модифікують дрони, що дозволяє досягати високих результатів у бойових операціях.

"Ми починали з простих рішень, але зараз можемо виготовляти дрони, що знищують ворога з високою ефективністю. Найкращі цілі для нас - це танки, радіолокаційні станції та гармати. Особливо ефективні наші "вампіри" - нічні бомбери, що здатні переносити кілька кілограмів вантажу на відстань до 22 кілометрів в тил ворога", - розповів командир.

Також зауважується, що комендатура РУБАК активно використовує програму, яка дозволяє реєструвати та аналізувати бойові успіхи підрозділу: ураження, знищення техніки, вбитих та поранених противників, знищену артилерію та авіацію. Після реєстрації підрозділу кожен отримує куратора, який веде облік та оцінює результативність за спеціальною бальною системою.

"Наразі в системі зареєстровано 122 підрозділи сил безпеки та оборони. Ми займаємо 7 місце за результатами", - зазначив підполковник про програму, суть якої полягає в тому, що на зароблені бали підрозділ може отримати поповнення новими видами БПЛА раз на місяць, що стимулює підвищення результативності.

Війна дронів в Україні

Раніше президент Української асоціації пілотів Геннадій Хазан зауважив, що для дронів "дуже великої відстані" не буває, тому росіянам в усіх куточках їхньої країни потрібно бути в тонусі нон-стоп, адже може "прилетіти", якщо не сьогодні, то завтра.

Він також зазначив, що в українській армії зараз використовується ціла низка різних дронів. Серед них "Люті" - одна з дуже успішних розробок. Водночас, за словами Хазана, коли ці дрони були вперше запропоновані Міністерству оборони, то від них відмовилися, і втратили дорогоцінний час.

Вас також можуть зацікавити новини: