"Мальва" є новою російською 152-мм самохідною артилерійською установкою на базі колісного тягача БАЗ-6010-027 "Вощина" / фото Ростех

Росіяни отримали нові "‎Мальви", втім, технічні обмеження не дозволять їм виготовляти такі самохідні артилерійські установки у великій кількості. Про це УНІАН сказав директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. 

"Головне вузьке місце виготовлення російських самоходок це виготовлення стволів для цих систем. За найбільш оптимістичними показниками навряд чи можна говорити про те, що темпи їх виготовлення будуть більше ніж 6-8 на місяць. Це той темп, який при найбільш оптимістичних показниках може досягнути російська промисловість", – вважає військовий експерт. 

Спеціаліст додав, що мова йде не тільки про стволи для 2С43 "Мальва", а й про стволи для інших самохідних артилерійських систем. Втім, росіяни можуть зробити ставку на "Мальву" і тоді в теорії будуть отримувати до 8-ми таких установок на місяць. 

Відео дня

2С43 "Мальва" – довідка 

"Мальва" є новою російською 152-мм самохідною артилерійською установкою на базі колісного тягача БАЗ-6010-027 "Вощина" з колісною формулою 8×8. САУ розробили в російському ЦНДІ "Буревісник" в рамках дослідно-конструкторської роботи "Набросок". 

Перші зображення системи представили в 2019 році, а перші фотографії – в 2020-му. Дальність вогню самохідної установки досягає 24,5 км, а її бойова вага складає 32 т. На думку експертів, САУ можна вважати російською спробою створили аналог французької системи CAESAR.

Україна нарощує виготовлення САУ

Раніше стало відомо, що Україна змогла вперше за місяць виготовити 10 самохідних артилерійських установок "Богдана". Нагадаємо, у кінці минулого року мова йшла лише про 6 таких систем на місяць. 

Варто зазначити, що "Богдана" стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. А нещодавно повідомлялось, що українська САУ отримала захист від дронів

Вас також можуть зацікавити новини: