Кім Чен Ин посилює свою співпрацю з РФ, передаючи все більше озброєння для ведення війни в Україні / колаж УНІАН, фото Reuters, ua.depositphotos.com

Північна Корея поглиблює військову співпрацю з Росією, тому до кінця березня країна-агресор може отримати значну кількість зброї. За інформацією DAILY NK, Росія може отримати надвеликі РСЗВ K-24, однак у Defense Express підкреслили, що КНДР не має РСЗВ з такою назвою, тому, швидше за все, це було написано помилково. 

"Натомість у КНДР є надвелика РСЗВ калібру 600-мм з дальністю ураження до 400 км, до якої у РФ вже виявляли інтерес, але вона має індекс KN-25. Ця система існує у декількох варіантах, на гусеничній базі та на колісній. Наразі невідомо яку кількість KN-25 та ракет до них має КНДР, але їх навряд чи багато. Але слід враховувати, що найбільша РСЗВ на озброєнні РФ зараз - "Торнадо-С", модернізований "Смерч" у калібрі 300-мм та дальністю до 130 км", - пояснили аналітики.

Крім того, Північна Корея може поставити до Росії сотні тисяч снарядів калібру 152-мм і 122-мм до кінця березня, однак КНДР здатна передати РФ значно більше, адже раніше стало відомо, що країна має 200 боєприпасних заводів, тому могла надати ворогу України до 9,4 млн снарядів 152-мм.

Відео дня

"Звісно слід нагадати про їхню якість, бо у РФ бідкались на систематичний масовий брак у північнокорейських боєприпасах. Більше того частина снарядів з перших партій переданих з КНДР вибухала ще в гарматі під час пострілу. Проте останнім часом інформації про такі випадки майже немає, що цілком може свідчити про підвищення їхньої якості", - додали у Defense Express. 

Також КНДР може передати сотні балістичних ракет малої дальності, серед яких ракети KN-23, що, за словами західних аналітиків, можуть бити на дальність до 900 км. 

Водночас Північна Корея планує співпрацювати з російськими інженерами оборонної промисловості, аби отримати технології для модернізації своїх застарілих літаків МіГ-29 та Су-25, а також для будівництва нових повітряних суден та розробки радарів. 

"Інтерес КНДР цілком логічний, бо наразі їхні повітряні сили досить слабкі та застарілі, на відміну від сухопутних, які активними темпами розвиваються та масштабуються", - підсумували аналітики видання. 

Співпраця між КНДР та Росією - що відомо

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що Росія хоче перекинути ще тисячі військових КНДР у Курську область. За його словами, Україна "не знає чітко" їхню кількість, але приблизно може порахувати, коли вони там є.

Водночас російський посол у Пхеньяні Олександр Мацегора заявив, що РФ відправляє "сотні" поранених окупантів на лікування до КНДР. Він наголосив, що у Північній Кореї "тепло ставляться до росіян", а також згадав про декілька спільних студентських програм, які діють між країнами. 

Вас також можуть зацікавити новини: