Дональд Трамп / REUTERS

Президент США Дональд Трамп підкреслив, що наявність ядерної зброї продовжує забезпечувати американську безпеку і виступає опорою національної оборони.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Білого дому з нагоди 75-ї річниці з дня першого у світі випробування технології ядерної зброї "Триніті", передає Голос Америки.

За словами президента США, ядерні озброєння продовжують служити гарантом національної безпеки США підтримують їх національну оборону.

Відео дня

"Наявність надійних та розмаїтих озброєнь стримує глобальне поширення ядерних озброєнь, стримує супротивників та надає гарантії союзникам та партнерам, які покладаються на американські фактори ядерного стримування, як на ключовий елемент власної безпеки", - заявив Трамп.

Читайте такожNational Interest: Американські B-52 відпрацьовують ядерний удар по Росії, але навіщо?

Президент США також звернув увагу на зусилля його адміністрації щодо оновлення та модернізації ядерного безпекового комплексу США заради збереження переконливого стримування.

"Ми інвестуємо у здатність виробляти плутонієві сердечники для підтримки потреб нашого арсеналу та покращувати інфраструктури екосистеми озброєнь. Ми продовжуємо розвивати засоби стратегічного стримування наземного базування, бомбардувальник B-21, озброєння, крилаті ядерні ракети дальнього пуску (Long Range Standoff Weapon - англ.), підводні човни класу Columbia. Все це допомагає гарантувати нашу здатність стримати агресію та захистити мир для майбутніх поколінь", - йдеться у заяві.

Трамп також наголосив, що США дотримуються мораторію на ядерні випробування на відміну від Росії, яка здійснювала "експерименти з ядерною зброєю", та попри підозри, що Китай також це робив.

Президент США також закликав Росію і Китай до співпраці в сфері контролю над озброєннями.

Читайте такожКитай та Індія збільшили ядерні арсенали - SIPRI

"Контроль над озброєнням в майбутньому повинен включати заходи, які сприяють зміцненню безпеки Америки і наших союзників, що піддаються перевірці, та заходів із забезпечення дотримання ... Я ще раз закликаю Росію і Китай приєднатися до нас у цих зусиллях, працюючи разом, щоб зробити світ більш безпечним і запобігти новій гонці озброєнь", - йдеться у заяві.

Перші у світі ядерні випробування "Триніті" відбулись 16-го липня 1945-го року у штаті Нью-Мексико. Подію називають початок ядерної епохи.

Як повідомляв УНІАН, Китай відмовився брати участь у переговорах щодо ядерного роззброєння з участю Росії і США.