Джозеф Мускат / REUTERS

Європейський парламент ухвалив у середу, 18 грудня, резолюцію, якою закликав прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската негайно піти у відставку.

В резолюції європарламентарі висловили серйозні сумніви в можливості проведення неупередженого розслідування вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції, поки Мускат перебуває при владі, передає Deutsche Welle.

У тексті резолюції наголошується, зокрема, на загрозах перешкоджання перебігу розслідування через перебування Муската на посаді керівника мальтійського уряду. Під час дискусії в Європарламенті, що передувала голосуванню, нинішнє прем'єрство Джозефа Муската називали "ганьбою для демократії".

Відео дня

Крім того, члени Європарламенту розкритикували той факт, що розслідування випадків корупції та відмивання грошей, пов'язані з убивством журналістки Галіції, не просуваються вперед або ж їхніми результати належно не поцікавилися відповідні органи.

Тож події на Мальті останніх кількох років становлять тривалу загрозу для правової держави, зазначається в резолюції.

Читайте такожУ резонансній справі про вбивство журналістки на Мальті арештували відомого бізнесмена

Як повідомлялося, на початку грудня цього року Мускат оголосив плани піти у відставку в січні 2020 року.

Раніше в Європейській Комісії застерігали мальтійський уряд від політичного втручання в перебіг розслідування вбивства журналістки.

Нагадаємо, що до розслідування вбивства журналісти залучили термінову місію Європарламенту у складі сімох євродепутатів, що почала роботу на Мальті. В місії вже наголосили, що скандальне розслідування вбивства зашкодило відносинам між Мальтою та ЄС.

Журналістка Дафна Каруана Галіція загинула восени 2017 року. За версією слідства, в орендованому їй авто спрацював дистанційний вибуховий пристрій. Раніше репортер скаржилася на погрози на її адресу. Незадовго до загибелі вона займалася розслідуванням стосовно глави уряду країни і двох його найближчих помічників у зв'язку з підозрами в корупції. У липні 2018 року генеральна прокуратура Мальти заявила, що слідство не змогло довести корупційні зв'язки прем'єр-міністра республіки.