Жозеп Боррель / фото REUTERS

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель запевняє, що якщо дипломатія у перемовинах з РФ зазнає невдачі, міжнародна спільнота швидко і рішуче відреагує.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Боррель сказав після засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі.

Високий представник ЄС вирішив не надавати подробиць щодо підготовки санкцій на випадок, якщо російські війська, стягнені до українського кордону, здійснять вторгнення в Україну.

"Частина стримування стосується того, щоб не надавати інформацію. Тож, не хвилюйтесь, заходи будуть ухвалені і втілені у належний момент, якщо він настане", - заявив Боррель.

Водночас він сказав, що глави МЗС країн-членів ЄС підтвердили повну і незаперечну підтримку Україні і що будь-яка воєнна агресія проти України матиме серйозні наслідки і велику ціну для Росії.

Боррель додав, що ЄС продовжить тісну координацію дій з партнерами, зокрема з США.

За його словами, в Євросоюзі й надалі будуть дотримуватися позиції, що Росія має обрати шлях діалогу. "Хоча російська риторика не вселяє великої впевненості", - наголосив Боррель.

Високий представник зазначив, що в ЄС продовжують закликати РФ конструктивно брати участь у наявних переговорних форматах, зокрема в ОБСЄ і в рамках Ради НАТО-ЄС.

"Ми також повинні продовжувати підтримувати зусилля з відновлення "нормандського процесу чотирьох" і роботу Тристоронньої контактної групи для виконання Мінських угод", - сказав він.

"Ми збираємося докласти усіх наших зусиль, аби дипломатія працювала, але якщо дипломатія зазнає краху, ми дуже добре просунулись у підготовці наших відповідей на потенційну російську агресію. І безумовно, це будуть швидкі і рішучі дії із сильною єдністю не лише в межах ЄС, але й також на міжнародному рівні", - наголосив Боррель.

Читайте такожЄвросоюз відкинув вимогу Росії щодо відновлення "сфер впливу"Нагадаємо, восени 2021 року в ЗМІ почала з'являтися інформація, що влада Росії перекинула багато військових і техніки до кордону з Українською державою.

Україна, США і ряд інших західних країн припустили, що РФ готується до вторгнення. Москва відкинула звинувачення і зажадала від штатів та НАТО "гарантій безпеки", зокрема, відмовитися від розширення Альянсу на схід.

В Альянсі стверджували, що не відмовляться від політики "відкритих дверей".

22 січня цього року в Україну прибув літак з першої з декількох партій пакету допомоги безпеці, нещодавно прийнятої Джо Байденом, а 23 січня - друга партія військової допомоги від США.

23 січня Державний департамент США санкціонував добровільний від'їзд своїх співробітників та розпорядився про від'їзд відповідних членів сім'ї з посольства в Києві.

У Міністерстві закордонних справ України вважають евакуацію співробітників Посольства США в Україні передчасної та проявом надмірної обережності.

У той же час відповідні рішення прийняли і Великобританія, Австрія, Японія, Німеччина і Австралія.

Вас також можуть зацікавити новини: