
Румунія стала лідером у рейтингу міграції серед країн ЄС. Зокрема 3,1 млн громадяни країни, що становить 16,3% населення, переїхали в інші держави-члени Європейського Союзу, що дорівнює спустошенню великих міст. Про це пише Ziarul Financiar.
Аби зрозуміти масштаб такої тенденції, можна уявити міста Бухарест, Ясси, Костанца і Тімішоара повністю порожніми. За словами соціолога Думітру Санду, румуни, які виїхали, чекають, аби побачити, чи розвиваються умови життя в країні.
"В умовах, коли не робиться значних кроків у напрямку зменшення корупції, попри порожні будинки, побудовані на гроші мігрантів у Румунії, з планами повернення, гаслом у діаспорі є "почекаємо і подивимося". Якщо я хочу зменшити кількість румунів, які виїжджають на тривалий термін за кордон, мені залишається тільки поліпшити умови оплати праці, життя, санітарні умови в Румунії. Тут є дуже багато чого зробити в галузі освіти, охорони здоров'я, інституційної організації", - зауважив Санду.
Водночас порівняно з Румунією, найнижчий рівень міграції відносно населення країни спостерігається в Німеччині та Франції. Зокрема менше ніж 1% французів та німців залишають свої домівки, аби переїхати в іншу країну ЄС.
Своєю чергою, за даними рейтингу Європейського парламенту, високий рівень міграції спостерігається у таких країнах:
- Румунія,
- Хорватія,
- Болгарія,
- Словаччина,
- Угорщина,
- Польща.
Найнижчий рівень міграції у країнах Західної Європи, а саме:
- Іспанія,
- Австрія,
- Італія,
- Франція,
- Німеччина.
"Після економічної кризи 2009-2013 років, після пандемії, Румунія залишається на чолі списку з найбільшою абсолютною кількістю і найбільшою часткою румунських громадян, які перебувають за кордоном. Якщо майже 16% населення проживає за межами Румунії, не можна не зважати на це. Ми маємо найважливішу діаспору серед країн Європейського Союзу", - попередив соціолог.
Румунія та Україна - останні новини
Нагадаємо, у травні 2025 року новим президентом Румунії став Нікушор Дан. Після чого він зробив заяву про відправлення миротворців в Україну. За його словами, Румунія готова посилювати підтримку України з власної території, але пряме військове залучення в конфлікт вважає "недоречним".
"Входити до складу армій, які гарантують мир в Україні, - ні. Я думаю, що це було б не дуже доречно через напруженість, яка вже існує між Румунією і Росією", - наголосив Дан.
Також повідомлялось, що румунським військовим дозволили збивати ворожі дрони після інциденту з російськими "Шахедами". Згідно із заявою Адміністрації президента, було також підписано указ про промульгацію Закону про проведення військових місій і операцій у мирний час на території румунської держави, а також указ про промульгацію Закону про контроль використання національного повітряного простору.