
Премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що готовий відправити в Україну миротворців для забезпечення сталого миру. На думку виконавчого директора Українського центру безпеки та співпраці Дмитра Жмайла, миротворці не є панацеєю від нападу РФ.
Зокрема, він пояснив, чи миротворці відіграватиме роль стримування російської агресії.
"Миротворці - це вперше за все поділ відповідальності. На цьому етапі неважливо, скільки їх буде – 10 тисяч чи один, але, якщо їхні війська перебувають тут, значить вони відповідальні за ту архітектуру безпеки, безпосередньо фізичну, під якою вони будуть підписуватися", - сказав Жмайло.
За його словами, миротворці самі по собі це ніяка "абсолютно не панацея", та навів приклад війни на Балканах у 1990 роках. Експерт пояснив, що у той час там були миротворці різних країн, в тому числі німецькі, нідерландські, британські, які під час боїв так само гинули, як й інші.
"Нагадаю, що тоді відбулася різанина - в Сребрениці була етнічна чистка. Й, коли боснійські серби вирізали 8 тис. мусульман - хлопчиків та чоловіків, там був нідерландський контингент. Який коли зрозумів загрозу, підняв лапи та втік. А сусіднє село тримало 80 українців, які повністю його евакували тільки тому, що вони дали бій боснійським сербам та сказали: "Ні, тут не буде такого сценарію", - наголосив Жмайло.
Він уточнив, що миротворці – один з компонентів "архітектури безпеки", Україні потрібна підтримка партнерів, зброя, план перемоги.
Що відомо про заяву Кіра Стармера
Нагадаємо, премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер в коментарі Sky News підтвердив, що Лондон готовий виконувати свою роль у мирних переговорах щодо завершення війни, яку РФ розвʼязала проти України.
За його словами, він не хоче "забігати наперед", але Велика Британія буде відігравати "повну роль" у будь-яких мирних переговорах – в тому числі шляхом розгортання британських військ для підтримання миру.