Сі Цзіньпін особисто неодноразово попереджував Путіна про недопущення використання як балістичних, так і стратегічних ядерних ракет / фото kremlin.ru

Ряд країн, які займали "нейтральну" позицію, тепер жорстко ставлять питання щодо недопущення використання Росією ядерного озброєння. Про це сказав український генерал, голова Служби зовнішньої розвідки України в 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі КИЇВ24.

"Тепер вже Китай, Індія, Бразилія і Туреччина, які займали "нейтральну" позицію, тепер жорстко ставлять, неофіційно спочатку, щодо недопущення використання Росією цих видів озброєння",- зазначив він.

Маломуж повідомив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін особисто неодноразово попереджував Путіна про недопущення використання як балістичних, так і стратегічних ядерних ракет.

"Друге питання сьогодні - консолідувати світ щодо хімічної та бактеріологічної зброї", - підкреслив екс-голова Служби зовнішньої розвідки.

За його словами, люди мають  розуміти, що таке використання принесе жертви і страждання не тільки Україні, а й багатьом іншим народам, якщо Росія розпочне війну відносно країн Європи або третіх країн.

Ядерна загроза з боку РФ

Адміністрація Байдена та Пентагон стурбовані ймовірністю, що Росія може підірвати ядерний пристрій у космосі, й тим самим знищити більшість цивільних супутників інших держав.

Про таку загрозу говорив помічник міністра оборони США з питань космічної політики на слуханнях у підкомітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Джон Пламб. Як підкреслює NBC News, слова Пламба, це перший випадок, коли адміністрація Байдена винесла на обговорення у Конгрес подібну тему.

Він сказав, що загроза "не є неминучою", але Пентагон і "вся" адміністрація Байдена занепокоєні цією програмою. Водночас оцінюючи потенційний ефект відповідної російської зброї, Пламб сказав, що низька навколоземна орбіта - найпоширеніша орбіта для супутників - стане непридатною для використання, якщо РФ реалізує там ядерний вибух. Йдеться про період до року, уточнив він.

Вас також можуть зацікавити новини: