Недовіра до імпортної електроніки може спричнити масштабні зрушення на ринку гаджетів / Ілюстрація REUTERS

"Пейджингова" операція ізраїльської розвідки в Лівані може спровокувати нестабільність на глобальному ринку електронних виробів, де технологічні компанії залежать від довгого ланцюжка міжнародної кооперації. Про це пише Politico.

За словами експертів з безпеки та ринкових аналітиків, ізраїльська операція слугує моделлю того, як можна використовувати у військових цілях складні та часто непрозорі ланцюжки поставок повсякденних товарів, які проходять через низку країн, перш ніж потрапити в магазини.

На думку експертів, події в Лівані можуть підштовхнути уряди до ще більших обмежень на транскордонні поставки чутливих технологій, а технологічні компанії – до перенесення виробництва додому або в дружні треті країни. І "майже напевно" останні події змусять виробників і транспортні компанії переглянути заходи безпеки та прозорість своїх ланцюжків поставок.

Відео дня

Зараз залишаються питання про те, як заміновані засоби зв’язку змогли пройти через міжнародні кордони та досягти своїх одержувачів у Лівані та Сирії без виявлення. Це свідчить про кричущу вразливість у поточній системі виробництва і транспортування технологічних товарів, пише Politico.

За словами Деніела Барденштайна, головного технічного директора і співзасновника компанії Manifest із безпеки ланцюга поставок програмного забезпечення, "пейджингова" атака показує, що покупці, чи то державні чи приватні організації, повинні мати більш чітке розуміння того, що саме вони купують і в кого.

Наразі ця операція ізраїльських спецслужб вже викликала широку недовіру та параною по відношенню до електронних пристроїв у всьому Лівані. Це є сигналом, що атака може мати ширший вплив, ніж передбачалося організаторами.

Наприклад, це має змусити уряд США замислитися над безпечністю обладнання та програмного забезпечення, поставленого потенційними супротивниками, такими як Китай.

"Пейджингова" атака проти Хезболли: останні новини

Як писав УНІАН, Ізраїль готував "пейджер-джихад" проти Хезболли щонайменше 15 років. Для цього ізраїльтянам довелося створити низку реальних та підставних компаній, які напрацьовували собі репутацію.

Пейджери для "Хезболли", які здетонували в Лівані, виготовила підставна угорська компанія, створена ізраїльською розвідкою. Вибухи пристроїв спричинили паніку на вулицях, у магазинах та будинках. За свідченнями очевидців, вибухи були настільки потужними, що дорослих чоловіків відкидало з мотоциклів до стін. Люди падали на землю, страждаючи від опіків і ран, а з їхніх кишень диміли пейджери.

Вас також можуть зацікавити новини: