Серед причин запуску "механізму" - фальсифікація виборів, необгрунтовані затримання і насильство по відношенню до протестуючих / фото REUTERS

17 країн-учасниць ОБСЄ запускають "Московський механізм" щодо ситуації у Білорусі.

Про це йдеться в спільній заяві делегацій країн, які підтримали ініціативу, передає "Європейська правда".

Серед країн, що підтримують ініціативу, Канада, США, Великобританія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Данія, Норвегія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Польща, Румунія і Словаччина. Україна також є учасницею ОБСЄ, але її немає серед членів ініціативи.

Відео дня

"Московський механізм" передбачає створення незалежної місії, яка дослідить інформацію про серйозні порушення прав людини, свободи слова, фальсифікації виборів та права на мирні зібрання.

Серед причин запуску "механізму" - фальсифікація виборів, необгрунтовані затримання і насильство по відношенню до протестуючих, перешкоджання роботі журналістів, обмеження доступу до Інтернету, арешти лідерів опозиції і примус до виїзду з країни.

Сьогодні ми застосовуємо параграф 12 Московського документу від 1991 року ... для створення експертної місії, яка дослідить та прозвітує щодо фактів, які викликають стурбованість... Ми очікуємо на співпрацю з БДІПЛ та білоруською делегацією у найближчі дні для підготовки місії", - зазначають у заяві.  

"Московський механізм" може бути запущений з ініціативи 10 і більше країн-учасниць ОБСЄ. Місія за підсумками своєї роботи готує звіт та рекомендації для влади країни, ОБСЄ та міжнародної спільноти щодо можливих варіантів реагування на виявлені проблеми. 

Він вже застосовувався до Білорусі у 2011 році з ініціативи 14 країн. 

Читайте такожЄвропарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах і вимагає жорстких санкцій проти Мінська (відео)

Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів