
Протести у Білорусі - це початок кінця для чинного президента Олександра Лукашенка.
Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив Ян Бжезінський, старший аналітик Атлантичної ради, заступник міністра оборони в адміністрації Джорджа Буша-молодшого.
"Це одна з форм прояву демократичної солідарності громадянами Білорусі, які відважно протистоять Лукашенку. По-перше, це демонстрація солідарності, по-друге - здійснення реального тиску на найвищі ешелони білоруської влади режиму Лукашенка. Таким чином люди змушують їх переглянути відносини, можливо, навіть включаючи їх відсторонення від влади. І тоді справжній демократичний уряд може прийти до влади та вести таку політику, яку вимагають білоруси", — сказав він.
Бжезінський зазначив, що опозиція не вперше підіймається проти Лукашенка, але вперше спостерігається настільки масова й потужна підтримка опозиції.
"Очевидно, що білоруси більше не хочуть Лукашенка при владі. Також ми бачимо, що все більше й більше людей ризикують собою за свободу Білорусі - виходять на вулиці, по них стріляють, але вони продовжують виходити. Навіть якби Лукашенку вдалося зачепитися й залишитися при владі — він вів би політику диктатури. Це початок кінця для Лукашенка", — сказав він.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. Також із 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.