Під час консультацій Єврокомісії з державами-членами ЄС посли країн викладатимуть свої пропозиції щодо наступного пакету санкцій / колаж УНІАН, фото УНІАН, REUTERS

Єврокомісія планує вже у вівторок, 14 січня, розпочати консультації із країнами Європейського Союзу щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, повідомляє  польське радіо RMF FM із посиланням на кількох дипломатів ЄС. 

Зазначається, що Польща, яка головує зараз у ЄС, хоче, щоб новий пакет санкцій був ухвалений 24 лютого – у третю річницю початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Під час консультацій Єврокомісії з державами-членами ЄС посли країн викладатимуть свої пропозиції щодо наступного пакету санкцій. Лише вислухавши всіх, Єврокомісія представить пропозицію, для якої вона повинна отримати одностайність усіх країн співтовариства, йдеться у публікації.

Відео дня

Також вказано, що переговори будуть непростими, адже останній, 15-й, пакет, який ухвалили наприкінці 2024 року під час головування Угорщини, був "дуже слабким". 

Передбачається, що Словаччина та Угорщина, "безумовно, будуть проблемою при прийнятті нового пакету". Дипломат з Будапешта вже заявив виданню, що Угорщина, як і раніше, проти санкцій, і "в цьому питанні нічого не змінилося".

Важливо й те, йдеться у матеріалі, що інші країни ЄС "дедалі частіше мають проблеми із запровадженням подальших санкцій", оскільки, як стверджують, "вони можуть надто сильно вдарити по їхніх суспільствах".

"У дипломатів ЄС склалося враження, що у прийнятті рішень щодо санкцій досягнуто певної "стелі". Тому ЄС також розглядає обмеження, які мали б такий самий ефект, як санкції, але не вимагали б одностайності, наприклад, підвищення мит на деякі агропродовольчі товари з Росії та Білорусі", - пише медіа.

Що ж до того, які саме санкції можуть бути введені, то, зазначається, Польща разом із групою скандинавських і балтійських країн уже представила свої пропозиції щодо 16-го пакету санкцій. Зокрема, ця група вимагала "вдарити по російській енергетиці шляхом запровадження заборони на імпорт російського газу та зрідженого газу". 

Ці країни також хочуть поширити санкції на російський тіньовий флот, тобто старі, напівзруйновані кораблі, які нелегально транспортують російську нафту. Наразі (разом із 15-м пакетом) санкції накладено лише на 72 кораблі з приблизно 600 одиниць тіньового флоту, повідомляє видання.

Санкції проти Росії: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, Велика Британія запровадила прямі санкції проти російських нафтових гігантів - компаній "Газпром нефть" та "Сургутнефтегаз", які виробляють понад 1 мільйон барелів нафти на добу на суму близько 23 мільярдів доларів на рік. При цьому прибутки від цих двох компаній "наповнюють військову скриню Путіна та підтримують війну".

Перед цим і США запровадили масштабні санкції, що охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору РФ, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування російської військової машини.

Тим часом у ЄС побоюються, що обраний президент США Дональд Трамп скасує санкції проти Росії та інші укази Байдена без урахування їхніх наслідків для міжнародних партнерів. Чиновники Єврокомісії вже почали перегляд указів, пов’язаних із санкціями проти Росії, торгівлею та кібербезпекою, щоб оцінити можливі ризики для блоку.  

Вас також можуть зацікавити новини: