Ілюстрація REUTERS

Брюссель може піти на компроміс для порятунку торгових переговорів з Британією, пом’якшивши одну зі своїх ключових вимог до Лондона дотримуватися правил ЄС у питанні державної допомоги.

Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на Reuters.

За даними джерел, Брюссель може піти на компроміс, що передбачає механізм врегулювання суперечок щодо будь-якої державної допомоги, а не зобов'язувати Лондон дотримуватися правил ЄС.

Положення про забезпечення справедливої конкуренції являють собою найбільший камінь спотикання в переговорах, спрямованих на укладення нової торговельної угоди з 2021 року після виходу Британії з ЄС в січні після 46 років членства.

27 країн ЄС вже давно вимагають від Британії так званих гарантій "рівних умов гри", якщо вона хоче продовжувати вільно продавати товари на прибутковому єдиному ринку Євросоюзу після того, як в кінці цього року закінчиться перехідний період після Brexit.

Без угоди торговельні та фінансові зв'язки між п'ятою за величиною економікою світу та ЄС зруйнуються протягом ночі, ймовірно, створивши хаос серед ринків, підприємств та людей.

Читайте такожBrexit, незалежність Шотландії та кібератаки: у Британії опублікували звіт про втручання РФ у політику країни

Але уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона відмовився бути зв'язаним правилами державної допомоги ЄС, екологічними стандартами або трудовим законодавством, заявивши, що суть Brexit полягала в тому, щоб дозволити Британії самостійно встановлювати свої власні правила.

"Місце для компромісу лежить в чомусь, що дозволить Британії вирішити самостійно, оскільки "відновлення суверенітету" - це така значна Brexit-річ", - сказав дипломат ЄС, близький до переговорів.

За даними джерел, механізм вирішення спорів міг би допомогти укласти угоду.

Однак Британії все ще потрібно буде домовитися з ЄС щодо загальної політики субсидування компаній, щоб дозволити блоку піти на такі поступки. Парламентер ЄС по Brexit Мішель Барньє неодноразово закликав Лондон зробити свої майбутні плани на цей рахунок відомими блоку.

"Повинна бути міцна структура з незалежним наглядом. Якщо вони погодяться домовитися про широкі правила надання державної допомоги і мати цей незалежний інститут, то ми укладемо угоду", - сказав дипломат.

Як повідомляв УНІАН, референдум про Brexit відбувся у Великій Британії 23 червня 2016 року.

29 березня 2017 року розпочалася процедура офіційного виходу Британії з Європейського Союзу. 25 листопада 2018 року лідери ЄС схвалили угоду про Brexit. 9 січня 2020 року Палата громад британського парламенту ухвалила законопроект про Brexit, що передбачає вихід країни з ЄС до 31 січня 2020 року.

З 1 лютого 2020 Велика Британія залишила Європейський союз. За умовами про вихід з ЄС, до кінця 2020 року у відносинах Лондона і Брюсселя триватиме перехідний період, протягом якого сторони переважно збережуть нинішні правила співпраці та будуть намагатися виробити нові.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram