Європі буде важко допомагати Україні без США / фото REUTERS

Небагато європейських союзників Києва в даний час серйозно говорять про перемогу, принаймні, не найближчим часом. Їм потрібен реалістичний план виживання України.

Про це йдеться в матеріалі Washington Post. Проблема криється в зростаючій тривозі Європи через можливе повернення Дональда Трампа на пост президента США і те, що вона буде робити в такому випадку.

За словами колишнього керівника апарату Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге, "всі стурбовані" появою нової адміністрації Трампа. "Наслідком цього занепокоєння стала бездіяльність і це безвідповідально", – вважає він.

Відео дня

Після того, як Трамп і Байден майже зрівнялися в результатах недавніх опитувань, європейські лідери зрозуміли, що другий термін Трампа реальний. Тому вони хочуть, щоб зміни в США не застали їх зненацька, як у 2016 році. 

Він нагадав, що минулого місяця міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прилетіла в Техас і зустрілася з губернатором республіканцем Грегом Ебботтом. Ланге зазначив, що мета цієї зустрічі полягала в бажанні Берліна зрозуміти, як республіканці бачать світ, щоб краще зрозуміти, чого очікувати, якщо до влади знову прийде Трамп. 

Високопоставлений європейський чиновник з питань безпеки сказав виданню, що законодавцям від Республіканської партії був направлений такий меседж: "Якщо ви хочете зайняти серйозну позицію щодо Китаю, ви повинні домогтися успіху в Україні". Але такі дипломатичні зусилля європейців йдуть швидше, ніж розробка планів з підтримки виживання України, не кажучи вже про здатність підтримувати її наступальні можливості.

Видання зазначило, що в Європі не уявляють, як зможуть заткнути діру, яка з'явиться, якщо США відмовляться допомагати Україні. А США в даний час надають майже половину всього того, що надходить Києву.

За оптимістичним сценарієм Україна отримуватиме допомогу від США і після виборів у 2024 році, але в куди меншому обсязі. Але і це є великою загрозою для Києва.

По суті, між РФ і Заходом йде гонка переозброєння, на кону якої стоїть життя України. І ця гонка відбувається саме тоді, коли ключовий постачальник зброї для Києва – США – здається все менш надійним партнером.

"Навіть якщо Байдену вдасться проштовхнути через Конгрес свій останній військовий рятувальний круг для України на $61,4 млрд, це вже не допоможе. Ослаблення підтримки Києва з боку Республіканської партії затьмарило перспективи майбутніх вливань, навіть якщо Байдена переоберуть", – наголошується в статті.

Найбільші союзники Києва готують двосторонні угоди, які забезпечать постачання зброї на довгі роки. Сама Україна має амбітні плани розвитку своєї військової промисловості шляхом створення спільних підприємств із західними виробниками зброї. Вона мріє про нові заводи, які будуть випускати безпілотники, бронемашини і боєприпаси недалеко від лінії фронту. Як зазначило видання, ці стратегії не принесуть швидких результатів, а потреби України невідкладні.

Видання деталізувало, що Німеччина і Великобританія обтяжені фінансовим відновленням після пандемії. Франція надала Україні деякі ключові види озброєнь, але відстає за обсягом своєї допомоги. У деяких частинах Європи з'явилися тріщини в громадській підтримці України, які можуть перетворитися на прірву, якщо США скоротять свої зобов'язання.

"Допомога США Києву... спрямована на підтримку позицій США у світі. Але оскільки цей аргумент втрачає силу для деяких американців, перед Європою постає питання, як врятувати Україну. Відповідь залишається розмитою, а час грає на боці Путіна", - підсумувало видання.

Допомога Україні від західних союзників

З початку повномасштабного вторгнення західні союзники України надали їй військову та іншу допомогу на суму понад $230 млрд. На початку жовтня в США прийняли тимчасовий бюджет на 45 днів після того, як демократи і республіканці не змогли домовитися про те, куди направити витрати. Жертвою цієї суперечки стала і Україна, адже в тимчасовому бюджеті зовсім не передбачено допомоги Києву.

Вас також можуть зацікавити новини: