Кішки більш сприйнятливі до людської мови, ніж вважалося раніше / фото pixabay.com

Останнім часом кішки посідають центральне місце в наукових дослідженнях, спрямованих на розгадку таємниць їхнього мовного розуміння. Як пише DailyGalaxy, нещодавно вчені виявили докази, які свідчать про те, що кішки набагато сприйнятливіші до людського спілкування, ніж вважалося раніше.

Нещодавні дослідження показали, що кішки можуть розпізнавати, коли людський погляд спрямований на них, покладаються на емоційні сигнали своїх господарів у незнайомих ситуаціях, розрізняють свого основного господаря та інших членів сім'ї, а також впізнають свої імена і вибірково реагують на те, коли їх кличуть.

Одне з найцікавіших відкриттів - те, що кішки можуть впізнавати фотографії членів своєї сім'ї, коли їх звуть на ім'я, без будь-якої спеціальної підготовки.

Відео дня

Щоб детальніше вивчити ступінь лінгвістичних здібностей кішок, група японських дослідників розробила експеримент, заснований на методах, які зазвичай використовуються для оцінки засвоєння мови у людських немовлят. У дослідженні взяла участь 31 кішка, і використовувався хитрий підхід для перевірки їхньої здатності пов'язувати слова із зоровими стимулами.

Як проходив експеримент

  • Кішкам показували два зображення: синьо-білий єдиноріг і червоне сонце.
  • Слово "Keraru" повторювалося разом із зображенням єдинорога.
  • Слово "Paramo" асоціювалося із зображенням сонця.
  • Після короткої паузи зображення показували знову, але зі зворотними асоціаціями слів.

Результати вразили вчених, оскільки кішки демонстрували явні ознаки інтересу і збентеження, коли стикалися з парами слово-зображення, які не збігалися. Вони проводили більше часу, спостерігаючи за цими невідповідними асоціаціями, а їхні зіниці розширювалися, що вказувало на здивування або підвищену увагу.

Дослідники порівняли результати кішок у цьому експерименті з результатами людських немовлят і виявилося, що кішки демонстрували здатність формувати асоціації слово-зображення швидше, ніж 14-місячні людські немовлята.

Так, середній час кішок для формування асоціації слово-зображення становив 2,5 секунди за рівня успіху 85%. Для немовлят ці показники становили 3,7 секунди і 72%.

Раніше ветеринар пояснила, чому ваш кіт іноді дивиться на стіну або з великим інтересом спостерігає за конкретним кутом у кімнаті, де здавалося б нічого немає.

Вас також можуть зацікавити новини: