
Життя є дуже насиченим, більшість людей ледь встигає зробити всі найнеобхідніші справи, забуваючи робити те, що вони полюбляють. Водночас дослідження показали, що хобі можуть бути справжніми ліками проти вигорання. Про це пише Your Tango.
Дослідження, яке опубліковане в "The Journal of Positive Psychology", виявило, що заняття хобі допоможе вам випередити інших у досягненні найкращого життя.
За словами вчених, люди, які мають хобі та пов'язані з мистецтвом або ремеслами, процвітають.
Зазначається, що дослідники з Університету Отаго в Новій Зеландії з'ясували, що люди, які активно займаються мистецтвом та ремеслами, відчувають себе "щасливішими, спокійнішими і енергійнішими", ніж ті, хто цього не робить.
"У психологічних дослідженнях все більше визнається, що творчість пов'язана з емоційним функціонуванням. Заняття творчою діяльністю призводить до підвищення самопочуття наступного дня, а це підвищення самопочуття, ймовірно, сприяє творчій діяльності в той самий день", - пояснила головна авторка дослідження, докторка Тамлін Коннор.
Водночас аби отримати користь від хобі, не обов'язково володіти ним ідеально, головне - це просто насолоджуватися ним. Зокрема у 2024 році дослідження в журналі Frontiers in Psychology показало, що хобі не лише роблять учасників щасливішими, а й допомагають їм відчути, що "життя має сенс".
"Творчість - це зовсім не про те, щоб бути "добрим" у чомусь. Натомість творчість має зосереджуватися виключно на самовираженні, звільненні від суджень та насолоді від процесу створення чогось нового. Творчі хобі - це як їжа для душі. Це один з найкращих способів обробити емоції, які переповнюють нас, і вони дають нам рідкісну можливість знайти красу в повсякденному житті", - запевнив психолог, доктор філософії Марк Треверс.
Інші цікаві дослідження
Раніше дослідження показало, що чоловіки набагато щасливіші, якщо зустрічаються з молодими дівчатами. Проте у жінок такого взаємозв'язку не виявили - вони однаково щасливі в шлюбі з чоловіками і старшими, і молодшими.
Також одне з досліджень виявило у восьминогів людські захисні бар'єри. Виявилося, що молюски можуть використовувати набір "смакових" сенсорів на своїх присосках, щоб уникати вживання небезпечної їжі, так само як люди відкидають неприємний запах.