
Об'єктивно не можна сказати, який найсильніший птах на планеті, але існують кілька пернатих, які є претендентами на таке почесне звання.
Американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у статті для Forbes написав, що серед пернатих надзвичайну силу має гарпія.

Який птах найсильніший - топ-3 претенденти
Експерт зазначив, що гарпії важать від близько 6 кілограмів до понад 9 кг, а розмах їхніх крил може становити приблизно 2 метри. За його словами, гарпія здатна нести здобич вагою, що майже вдвічі перевищує її власну, і це "подвиг, який майже не має собі рівних у повітряному світі". "Що може бути найбільш вражаючим у гарпії, так це її сила захоплення. У неї кігті майже такі самі, як у ведмедя гризлі...", - наголосив Треверс.
Цей потенційно найсильніший птах у світі мешкає в тропіках Південної та Центральної Америки і полює на ссавців середнього розміру, зокрема, на:
- Лінивців.
- Мавп.
Попри те, що гарпія досить велика, вона здатна майстерно маневрувати в лісистій місцевості. Щоб напасти на здобич, вона розташовується на великій висоті в кроні дерева, а потім пікірує на свою майбутню жертву.
На другому місці рейтингу розташувався білоголовий орлан (місце проживання - Північна Америка). Ці пернаті важать близько 6 кілограмів і можуть підняти здобич, яка важить приблизно стільки ж, скільки й вони самі. Розмах крил цих птахів може становити більше, аніж 2 метри.

Білоголові орлани можуть нападати на невеликих оленів і забирати їх, ловлять рибу і переносять на великі відстані.
Завдяки великим крилам білоголовий орлан може ширяти годинами, оскільки може використовувати потоки повітря і таким чином економити свою енергію. Водночас пернатий може нести в пазурах рибу. Його кігті призначені саме для того, щоб хапати і пронизувати таку слизьку здобич.
Ще один претендент на те, щоб отримати звання "найсильнішого птаха на планеті", - євразійський пугач (мешкає в степових і гірських районах Євразії). Ця сова одна з найважчих і найбільших - вона важить близько 5 кілограмів і може підняти здобич, яка має майже таку ж саму вагу. Розмах крил євразійського пугача становить близько 2 метрів.

Сова здебільшого харчується ссавцями, зокрема, кроликами, лисицями та може їсти інших хижих пернатих.
Завдяки тому, що євразійські пугачі мають особливу структуру пір'я, їхній політ безшумний, і тому вони можуть несподівано атакувати своїх жертв. Завдяки елементу несподіванки, ці сови можуть здолати тварину майже такого ж розміру, як вони самі.
Раніше УНІАН з'ясував, чи вимирає насправді найшвидший птах в Україні - сапсан.