
У Новому Південному Уельсі (Австралія) помер чоловік від невиліковного та "надзвичайно рідкісного" вірусу, який схожий на сказ. Він заразився ним після укусу кажана. Про це пише The Telegraph.
Чоловіка, якому було близько 50 років, заразився австралійським ліссавірусом кажанів - збудником, який пов'язаний зі сказом.
"Це перший підтверджений випадок зараження цим вірусом людини в Новому Південному Уельсі і лише четвертий випадок зараження людини з моменту виявлення ліссавірусу в Австралії в 1996 році", - додали у матеріалі.
Зазначається, що існує два штами цього збудника. Як пише Bat Conservation Trust, з 19 тисяч кажанів, яких протестували з 1986 року, лише 59 були інфіковані у Великій Британії. З початку ведення обліку в Британії було зафіксовано два випадки інфікування людей - перший у 1902 році, а другий - через 100 років у Шотландії. Його виявили в людини, яка працювала з кажанами.
"Передача вірусу людині є надзвичайно рідкісним явищем. Але, на жаль, коли у людей, яких подряпав або вкусив заражений кажан, з'являються симптоми ліссавірусу, ефективного лікування не існує", - пояснила Кейра Глазго, директор з охорони здоров'я в New South Wales Health.
Симптоми ліссавірусу можуть проявитися через кілька днів, місяців або навіть років. Ранні ознаки захворювання схожі на грип - головний біль, лихоманка та втома. Стан пацієнтів може стрімко погіршуватися, з'являються параліч, марення, судоми, і зрештою людина вмирає.
"Сказ - це захворювання центральної нервової системи, яке дуже схоже на те, що може розвинутися після зараження ABLV [австралійським ліссавірусом кажанів], хоча ці два віруси генетично відрізняються. ABLV рідко зустрічається у кажанів, але коли він присутній, то частіше є причиною симптомів у цих кажанів. Після появи симптомів у зараженої людини хвороба часто є смертельною, оскільки ліків від неї не існує", - підкреслив доктор Іан Маккей, вірусолог з Університету Квінсленда.
Водночас, як зі сказом, негайне лікування після контакту може запобігти розвитку симптомів, а через те, що віруси дуже схожі, для лікування інфекцій ліссавірусом використовують імуноглобулін проти сказу та вакцини проти нього.
Своєю чергою Тріш Патерсон, яка понад 30 років опікується дикими тваринами і керувала Австралійською клінікою для кажанів та Центром травм диких тварин у Квінсленді, наголосила, що викликає занепокоєння, адже чоловік, як повідомлялось, звернувся за лікуванням, однак невідомо, як швидко.
"Якщо він отримав лікування [безпосередньо після укусу] і все одно заразився вірусом, це трохи турбує", - додала вона.
Інші матеріали про віруси
Раніше повідомлялось, що новий штам небезпечного вірусу став причиною спалахів захворювань на круїзних лайнерах. Йдеться про норовірус, спалах якого на суші може вплинути на випадки захворювання, зареєстровані в морі.
"Дані CDC показують, що новий домінуючий штам наразі пов'язаний із зареєстрованими спалахами норовірусу на суші. Судна зазвичай слідують схемі наземних спалахів, які є вищими в цей сезон норовірусу", - зазначили у Центрі з контролю і профілактики захворювань.
Також стало відомо, що вчені випробували нові ліки проти вірусу Еболи. Зазначається, що це відкриття може допомогти запобігти майбутнім спалахам смертельного вірусу. Зазначається, що Ебола є надзвичайно небезпечним вірусом для людей і приматів, оскільки спричиняє летальність до 90% серед інфікованих.