Авокадо можна виростити вдома на підвіконні / колаж УНІАН, фото Pixabay.com, ua.depositphotos.com

Плоди авокадо можна виростити власноруч у приміщенні, однак при цьому потрібно врахувати кілька особливих інструкцій щодо догляду. Видання martha stewart розпитало в експертів, якими мають бути ґрунт, контейнери, а також дізналося, як поливати та чим підживлювати дерево.

Який сорт обрати

Виростити дерево авокадо з кісточки купленого в магазині фрукта - не найкращий варіант, попередив засновник Ohio Tropics Раффаеле Ді Лалло, адже ці рослини будуть величезними, і за ними буде важко доглядати, крім того, вони можуть ніколи не плодоносити в приміщенні.

Натомість Ді Лалло рекомендує сорт "День", який, за його словами, почне давати плоди вже через два роки. До того ж його можна обрізати, щоб дерево мало потрібний розмір.

Відео дня

Рекомендації щодо ґрунту та контейнерів

Для авокадо Ді Лалло рекомендує типовий ґрунт для кімнатних рослин з додаванням перліту або пемзи для покращення аерації. Що ж до ємності, ідеальним, за словами садівника, буде неглазурований теракотовий горщик, який сприятиме підтриманню здорової кореневої системи. 

"Ці рослини можуть бути чутливими до кореневої гнилі у приміщенні, а теракота дихає. Вага горщика також допоможе рослині залишатися стабільною. Майте на увазі, що теракотові горщики будуть більше пересихати та потребуватимуть частішого поливу", - пояснив експерт.

Засновниця The Houseplant Guru Ліза Елред Штайнкопф завжди вибирає контейнер з отворами, а також додає трохи кори для орхідей, щоб був кращий дренаж.

"У міру того, як ваше дерево росте і горщик заповнюється корінням, продовжуйте пересаджувати його у ємкість, на один розмір більшу. Не замінюйте горщик занадто швидко - потрібно переконатися, що він справді став замалий для вашої рослини, адже якщо навколо коренів буде забагато вологої суміші, вона згниє", - порадила Штайнкопф. 

Як поливати дерево авокадо

Типове правило поливу більшості кімнатних рослин стосується і вашого авокадо. 

"Нехай 1-2 см зверху висохнуть. При цьому перевіряйте пальцем, а не вологоміром, оскільки останній може ввести в оману. Після цього ретельно полийте ґрунт, доки вода не вийде із дренажного отвору, а потім злийте зайву воду, яка накопичиться внизу", - зазначив Ді Лалло.

Яке освітлення потрібне

Важливість прямих сонячних променів не можна переоцінювати, наголосив експерт, адже без достатньої кількості світла ваша рослина не цвістиме та не плодоноситиме. 

Найкращий варіант - винести дерево на вулицю, якщо дозволяє клімат. 

"Я б винесла його на літо, а на зиму занесла всередину, щоб допомогти йому досягти свого найкращого потенціалу", — каже Штайнкопф.

Чим підживлювати

Ді Лалло рекомендує використовувати добриво повільного вивільнення, яке буде постійно потроху підживлювати рослину. За його словами, найкращим вибором буде добриво для фруктових дерев.

Штайнкопф рекомендує вибирати органічне добриво, якщо ваше дерево авокадо знаходиться на тому етапі, коли воно може плодоносити. 

Чи потрібно обрізати дерево

Обрізайте дерево варто лише, якщо необхідно сформувати розмір. Однак у жодному разі не можна обрізати більше однієї третини рослини, застерегла Штайнкопфт.

Ді Лалло стверджує, що це можна робити лише навесні.

"Ваша рослина авокадо, коли вона достатньо дозріє, утворить квіткові бруньки на нових пагонах. Тому переконайтеся, що ви не обрізаєте її після початку літа, оскільки можете поставити під загрозу кількість квітів, які утворює ваша рослина", - наголосив він.

Коли очікувати врожаю

Ді Лалло каже, що авокадо-дерево "День" повинно плодоносити через два-три роки. Однак іншим сортам може знадобитися й до 10 років, перш ніж вони дозріють, щоб давати плоди.

Раніше УНІАН розповідав про в'єтнамський спосіб зробити авокадо в 10 разів кращим. Йдеться про смузі з цим фруктом. Це класичний напій, у якому стиглий авокадо, згущене молоко, молоко і лід збиваються за допомогою блендера. Для цього напою використовуйте м'які, повністю стиглі авокадо - вони додадуть насиченого смаку і максимально ніжної текстури. Якщо не любите занадто солодке, можна регулювати кількість згущеного молока за смаком.

Вас також можуть зацікавити новини: