У Львові відкрилася перша сортувальня відходів \ УНІАН

У Львові на території заводу «РЕМА», що на вулиці Заводській, 31, відкрилася перша в місті сортувальня відходів.

Читайте такожНа Львівщині влітку розпочнеться перший етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища

Сюди на переробку можна приносити більше 20 видів вторинної сировини, повідомили у прес-службі Львівської міськради. Зокрема, на станції працює консультант, який допомагає розібратися з особливостями розділення ресурсоцінних відходів від сміття. Так, сюди люди можуть приносити макулатуру, пластики різних типів, упаковку тетра-пак, металеві відходи тощо. Все це на місці сортують у відповідні контейнери, а після накопичення пресують і відправляють на переробку.

Відео дня

Таку сортувальню організували активісти громадської організації «Зелена коробка». Вона працює з понеділка по п’ятницю з 17:00 до 20:00, а в суботу – з 12:00 до 17:00.

У планах активістів перетворити сортувальню на громадський навчальний простір, де можна буде навчитися правильному поводженню з відходами, зібраними вдома чи на роботі, передає portal.lviv.ua.

«Ми підтримуємо такі громадські ініціативи, адже вони сприяють формуванню культури поводження з відходами. Цей проект є особливо корисний для Львова, адже з початком запуску майбутнього сміттєпереробного заводу на рівні всього міста буде запроваджене сортування відходів. І такі ініціативи допомагатимуть мешканцям в адаптації до змін. Також перша сортувальня побутових відходів є важливою для втілення загальноміської просвітницької кампанії щодо раціонального поводження з відходами», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

В даний час біля будинків львів’ян є баки для роздільного збору скла, пластику, змішаних відходів, подекуди є ще облаштовані контейнери для паперу. Нещодавно у Львові заговорили про окремі контейнери для збору органіки, втім їх спочатку встановлять лише на 20% території міста.

Зібрану в окремі контейнери органіку з-під будинків львів’ян має вивозити окремий сміттєвоз «Львівспецкомунтрансу» і транспортуватиме її на територію підприємства чи на іншу комунальну територію, де працюватимуть два компостери. За попередніми даними, станція компостування знаходитиметься поруч із майбутнім сміттєпереробним заводом на вулиці Пластовій, 13.