Через глобальне потепління в океанах зростає шумове забруднення / фото flickr.com/usgeologicalsurvey

Через глобальне потепління зростатиме температура води в океанах, унаслідок чого раки-лускунчики — одні з найгучніших морських істот — починають все частіше видавати все сильніші звуки. Це може загрожувати морським екосистемам і діяльності людей під водою.

Як повідомляє Громадське, про це йдеться в дослідженні Океанографічного інституту Вудс-Гол, що в штаті Масачусетс.

Читайте такожЧерез окислення вод в найближчі 20 років зникнуть майже всі коралові рифи - дослідження

Зазначається, що дослідники інституту встановили зв’язок між температурою води у Світовому океані та активністю раків-лускунчиків. Чим температура вища, тим частіше — й гучніше — тварини клацають.

Це збільшує рівень шуму у воді, що потенційно може зашкодити іншим морським істотам, а також ехолокаційним системам, які використовують підводні дослідники.

«Нам відомо, що риби спілкуються за допомогою звуку, — пояснює Ерен Муні, дослідник Океанографічного інституту Вудс-Гол. — Якщо в морях буде більше шуму, це може потенційно вплинути на це спілкування. Ми цього поки не знаємо, нам це ще належить дослідити».

Що ж стосується людей, то підвищений шум може вплинути не лише на ехолокацію, а й на техніку, за допомогою якої військові знаходять міни під водою — це теоретично може вплинути на національну безпеку держав, пояснює Муні.

Попри назву, раки-лускунчики є одним із видів креветок. Одна з їхніх клешень непропорційно велика — нею тварини можуть дуже швидко клацати, видаючи гучний і різкий звук. На думку науковців, так раки-лускунчики спілкуються між собою, а також оглушають здобич.