
До антарктичної станції "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез, завітало морське слоненя. Науковці оприлюднили кадри з цією кумедною твариною, яка прилягла неподалік від них, щоб відпочити у крижаній "ванні".
Як повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, на відео, яке зробила біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка, - юний самець морського слона, який поки не бере участь у розмноженні. Йдеться, що саме такі особини найчастіше мандрують до Галіндезу, але загалом ці тварини не живуть в районі станції "Академік Вернадській". Більша частина їхньої популяції мешкає на островах Субантарктики.
"Іноді молоді слони припливають сюди та чілять на острові. Якось один з них навіть примостився в човен українських полярників на причалі та спав там кілька днів!", - розповіли у центрі.
Науковці розповідають, що морські слони - найкрупніші серед ластоногих. Дорослі самці можуть сягати 5-6 метрів у довжину та набирати вагу до 5 тонн. Через такий великий розмір, огрядну форму тіла та "хобот" у самців (шкіряний мішок на носі, який вони роздувають в агресивному стані) цих тюленів і прозвали слонами.
Ці цікаві тварини близько 80% свого життя проводять у воді, в пошуках їжі. За здобиччю пірнають на глибину 400-1000 метрів, але можуть занурюватися й на 2400 метрів. Велетні полюють там на кальмарів та риб, вистежуючи їх своїми велетенськими чорними очима.
На сушу морські слони виходять, зокрема, на період розмноження, утворюючи берегові лежбища.
"Самці виробляють багато тестостерону й можуть збирати в гарем до 100 самиць, за яких часто б'ються між собою. Але так буває не в усіх. Деякі самці обмежуються кількома самицями й населяють відокремлені бухти, щоб не мати конкурентів", - кажуть у центрі.
Унікальні зйомки антарктичних смугачів
Як писав УНІАН, українські науковці вперше оприлюднили унікальні зйомки цікавих китів - антарктичних смугачів. Ці істоти поширені в районі української станції "Академік Вернадський", однак трапляються дослідникам не так часто.
Цей кит - один з найменших з родини смугачевих, його довжина становить 7–9 метрів, але деякі особини сягають 10 метрів. Вага ссавця може бути й 10 тонн. Однак, не зважаючи на велику вагу, ці істоти дуже швидко переміщується між крижинами.