этот материал доступен на русском

Кабмін опублікував рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада

16:58, 27 жовтня 2018
Енергетика
2482 0
На сьогодні ціна газу для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів \ фото УНІАН

Читайте такожКабмін опублікував "газову постанову": у 2020 році ціна на газ для населення може зрости до 12 тисяч гривень (документ)

Відповідна постанова від 19 жовтня 2018 р. № 867 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" опублікована на урядовому порталі.

"Затвердити Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу... Ця постанова набирає чинності з 1 листопада 2018 р. та діє до 1 травня 2020 року", - йдеться у документі.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5%, до 8550 грн за тисячу кубометрів. За словами прем'єра, спочатку Міжнародний валютний фонд вимагав підвищити ціну на газ на 60%.

На сьогодні ціна газу для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, які включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів.

Питання визначення ціни газу для потреб населення є предметом переговорів України з Міжнародним валютним фондом. Представники Фонду раніше наполягали на тому, що вартість «блакитного палива» має бути вирівняна (піднята) до рівня імпортного паритету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter