Петро Порошенко і Ангела Меркель / REUTERS

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна продовжує боротьбу за припинення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Читайте такожГройсман заявив про "план Б" на випадок припинення транзиту російського газу

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко сказав на спільній з канцлером Німеччини Ангелою Меркель прес-конференції у Берліні.

Відео дня

«Північний потік-2» не є новим у дискусіях між Україною та Німеччиною, між Україною і Європейським Союзом. Ми твердо наголошуємо, що ми не припинили нашої боротьби за те, щоб зупинити будівництво «Північного потоку-2», запропонувавши німецьким компаніям участь в управлінні українською газотранспортною системою», - зауважив президент і додав, що наявність стратегічного партнерства між Україною та ФРН не означає повну відсутність різних підходів до вирішення різних проблем. 

«Поки що позиція Німеччини - це захистити Україну і забезпечити безпеку. Механізми захисту цієї безпеки поки що ми бачимо по-різному: Німеччина - у вигляді гарантування певного обсягу прокачування (газу через українську ГТС – УНІАН), ми бачимо у вигляді зупинки будівництва цього газопроводу у зв’язку з тим, що ми бачимо серйозну політичну забарвленість і загрозу для України», - сказав Порошенко. 

За його словами, «наші переговори в Німеччині у цій сфері продовжуються».

Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч з уже існуючим «Північним потоком-1».

Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Довжина трубопроводу становитиме 1220 км, він має з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Наприкінці березня - початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2») отримала дозволи на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а в червні - від Швеції. При цьому Данія, через територію якої газопровід також повинен проходити, відповідного дозволу не надала.

На початку травня 2018 року компанія Nord Stream 2 вже почала роботи з будівництва приймальної станції майбутнього газопроводу в околицях німецького міста Лубмін.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».