этот материал доступен на русском

Підвищення ренти на видобуток руди призведе до зростання соціальної напруженості – голова профспілки

17:15, 12 вересня 2019
Енергетика
613 0
Михайло Волинець / УНІАН

Про це заявив сьогодні голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, виступаючи на засіданні робочої групи комітету Верховної Ради з податкової та митної політики, передає кореспондент Минпром.

Він зазначив, що різке підвищення рентних платежів погіршить фінансові показники гірничо-збагачувальних комбінатів і шахт.

"У такому випадків буде низька зарплата працівникам, погіршиться можливість виконання соціальних зобов'язань адміністрацією і це призведе до зростання соціальної напруженості в трудових колективах", - сказав голова профспілки.

М. Волинець зазначив, що це, у свою чергу, сприятиме подальшому збільшенню трудової міграції з України. "Буде низька зарплата на комбінатах - працівники поїдуть в Польщу. Вони будуть працювати в Польщі, а не у нас", - підкреслив він.

На думку М. Волинця у разі підвищення ренти на видобуток залізної руди така ж ситуація буде на інших підприємствах галузі.

Як відомо, законопроектом №1210, пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується як базу для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів із вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

За оцінками консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, у разі прийняття змін в Податковий кодекс України, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів щодо комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах.

Так, частка ренти стосовно прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, Китаї, становить 10,3%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні в разі впровадження пропонованих змін у Податковий кодекс вона досягне 22%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter