этот материал доступен на русском

Коболєв розповів про план на випадок зупинки транзиту газу з Росії

16:58, 12 листопада 2019
Енергетика
1113 2
Ілюстрація REUTERS

У разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» буде забезпечувати українських споживачів блакитним паливом зі сховищ і за необхідності може імпортувати за контрактами.

Читайте також"Нафтогаз" домігся арешту рахунків компанії "Газпрому" в Японії

Про це йдеться в повідомленні НАК з посиланням на голову правління Андрія Коболєва.

«Ми будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, за необхідності можемо імпортувати ще за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд дол. за арбітраж, що минув, і битися ще за 12 млрд дол. у поточному арбітражі. Як показує практика, це дуже дієвий інструмент забезпечення інтересів України», - цитує прес-служба Коболєва.

При цьому голова «Нафтогазу» зазначив, що від припинення транзиту газу через Україну «Газпром» втратить значну частку ринку і піддасться штрафів від своїх клієнтів у Західній Європі.

«Ми не знаємо, скільки часу «Газпром» буде готовий втрачати частку європейського ринку і піддаватися штрафам від своїх клієнтів в Західній Європі. Останній раз, коли «Газпром» робив таку вправу - взимку 2014-2015 років, - втратив більше 5 млрд дол., за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладення або неукладення угоди там приймає особа в Кремлі, і на збитки він готовий піти, питання до нього», - зазначив Коболєв.

Як повідомляв УНІАН, в Росії неодноразово заявляли, що без відмови України від рішення Стокгольмського арбітражу на свою користь домовленості щодо транзиту газу "фактично неможливі".

До початку поточного опалювального сезону запаси в українських підземних сховищах газу становили 21,76 млрд куб. м, тоді як до початку опалювального сезону 2018-2019 років Україна накопичила в ПСГ 17,2 млрд кубометрів газу.

Для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 років Україні необхідно було накопичити в ПСГ не менше 20 млрд куб. м газу.

Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter