Ілюстрація REUTERS

Україна веде переговори з США та іншими партнерами про те, як остаточно "поховати" російський обхідний газопровід "Північний потік-2" на випадок, якщо вже прийняті санкції не зможуть зупинити його будівництво.

Читайте такожСША готують черговий пакет санкцій проти російського "Північного потоку-2" – ЗМІ

Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час виступу в Атлантичній раді у Вашингтоні, трансляція якого велася онлайн.

Відео дня

"Гра ще не закінчена. Росіяни намагатимуться створити власні технічні можливості, щоб завершити прокладання трубопроводу... Ми зараз обговорюємо, зокрема тут, у Вашингтоні, як бути впевненими в тому, що цей проект похований остаточно", - сказав він.

За словами Коболєва, попри те, що російська сторона не володіє технологіями для будівництва сучасних судів, які б могли завершити будівництво обхідного газопроводу замість компаній, на які були накладені санкції США, технічні можливості для прокладки труб все ж існують.

"Ми сподіваємося, що уряд США продовжить рухатися в цьому напрямку", - зазначив Коболєв, додавши, що санкційна політика США стосовно компаній, які займалися будівництвом "Північного потоку-2", стала одним з найважливіших кроків на підтримку енергетичної безпеки України.

Як повідомляв УНІАН, 20 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2020 рік, що передбачає, зокрема, санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

Палата представників і Сенат США готові прийняти ще один закон про санкції проти газопроводу "Північний потік-2", якщо Росія добудує його.

Довідка УНІАН. Проектом "Північний потік-2" передбачено будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планували побудувати поруч із наявним "Північним потоком-1" до кінця 2019 року.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2".

11 січня 2020 року президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ самостійно добудує "Північний потік-2", його запуск можливий у першому кварталі 2021 року.