этот материал доступен на русском

Кандидат на міністра енергетики Буславець лобіювала знижку на газ для Ахметова – ЗМІ

21:53, 28 березня 2020
Енергетика
2506 0
Ольга Буславець / фото: mpe.kmu.gov.ua

Колишня генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та навколишнього середовища Ольга Буславець у жовтні 2019 року була одним з розробників проекту постанови Кабміну, якою пропонувалося надати ТОВ «ДТЕК Східенерго» ціну на газ нижчу від ціни продажу «Нафтогазом» населенню та іншим захищеним споживачам (ПСО) на 46%-69%.

Про це свідчить проект постанови уряду та пояснювальна записка до нього, передають «Наші гроші».

Під поданням до Кабміну пояснювальною запискою до проекту стоїть підпис Буславець.

В пояснювальній записці вказано, що вироблена за газу за ринковою ціною електроенергія Луганської ТЕС перевищує граничну ціну на електроенергію на Ринку на добу наперед і не покривають собівартість виробництва. А тому було запропоновано встановити пільгову ціну на газ для приватної компанії. Ринкова ціна тоді коливалась в діапазоні 4-5 тисяч гривень, тобто майже вдвічі дорожче.

Читайте також"Схема, крутіша за «Роттердам+»": нардеп розповів про спробу прем'єра Шмигаля лобіювати інтереси Ахметова

Однак уряд Гончарука рішення не прийняв цю постанову про надання знижок на газ «ДТЕК Східенерго». Хоча попередній уряд Гройсмана літом 2019 року приймав подібне рішення на користь Ахметова.

В кінці липня 2019 року Луганська ТЕС, яка належить ТОВ «ДТЕК Східенерго», заявила про перехід на вугілля для виробництва електроенергії через неотримання квот на транспортування антрациту з російських шахт Ріната Ахметова. Після того було розроблено проект постанови уряду про те, щоб державний НАК «Нафтогаз» продавав природній газ компанії «ДТЕК» за спеціальною ціною 2 тисячі 895 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, тарифів на транспортування та розподіл природного газу).

Постанову уряд Гройсмана з подачі тодішнього міністра Ігоря Насалика прийняв 14 серпня. Вона почала діяти «заднім числом» з 29 липня, строк дії було заплановано до 1 травня 2020 року. Тоді ж «Нафтогаз» заявив, що постачання Луганській ТЕС газу, ціна на який на 40% дешевша від ціни для населення, принесе держкомпанії збитки в серпні в розмірі 120 мільйонів гривень, а в зимовий період вони складуть 250-300 мільйонів гривень на місяць.

Через день після прийняття рішення про пільгу ДТЕК – 16 серпня, уряд Гройсмана своє рішення відмінив.

Раніше ЗМІ повідомляли, що кандидатуру Ольги Буславець на пост міністра запропонував голова уряду Денис Шмигаль.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter