12 листопада 2021 року Шмигаль заявив, що Україна за необхідності зможе збільшити імпорт газу через територію Словаччини / фото УНІАН Володимир Гонтар

Опалювальний сезон в Україні проходить стабільно, запасів газу і вугілля достатньо, щоб впевнено його завершити.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Січень добігає кінця. Ми можемо констатувати, що опалювальний сезон в умовах світової енергетичної кризи проходить стабільно. Ми не применшуємо виклики, які стоять перед нами, але розуміємо, як цим викликам протидіяти", - сказав він.

Також Шмигаль додав, що запаси вугілля на складах ТЕЦ і ТЕС зросли до 800 тисяч тонн, крім того, законтрактовано доставку вугілля десятьма суднами класу Panamax. У підземних газових сховищах на сьогодні є 11,5 мільярда кубометрів блакитного палива.

Читайте такожГазу та вугілля в Україні достатньо - Зеленський

За словами прем'єра, запасів газу і вугілля достатньо, щоб впевнено завершити опалювальний сезон.

Запаси газу:

Згідно з даними "Укртрансгазу", закачування в газові сховища припинено з 4 жовтня. Компанія мала намір відновити заповнення ПСГ за умови нормалізації погодних умов, але станом на сьогодні закачування не відновлено.

До початку опалювального сезону 2021-2022 років в підземних газових сховищах України було накопичено 19 млрд куб.м газу.

У НАК "Нафтогаз України" заявляли, що такого запасу вистачить для стабільного проходження країною опалювального сезону, навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

Станом на 2 січня 2022 року запаси природного газу у підземних сховищах України становили 13,54 млрд кубометрів з максимальної ємності 31 млрд куб. м.

25 січня 2022 року міністр енергетики Герман Галущенко заявив про те, що НАК "Нафтогаз України" має намір відновити імпорт газу в разі необхідності.

Імпорт газу:

  • 12 листопада 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розраховує на те, що при необхідності зможе збільшити імпорт природного газу через територію Словаччини.
  • Запаси природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ) на 4 грудня склали 15,94 млрд кубометрів, що майже на 38,4% менше торішніх показників.
  • У зв'язку з тим, що з 1 жовтня "Газпром" припинив транзит газу в напрямку Угорщини, починаючи з жовтня імпорт газу з ЄС в Україну переорієнтувався на інші напрямки — з Польщі та Словаччини.
  • При цьому, у порівнянні з минулим роком, за 11 місяців 2021 року Україна скоротила імпорт газу більш ніж в 6 разів – з 15,6 до 2,55 млрд куб.м газу. А експорт і реекспорт склав 2,207 млрд куб. м.
  • Станом на 8 грудня 2021 року Україна відправила в ЄС у п'ятдесят разів більше газу, ніж купила.
  • У 2021 році обсяг транспортування природного газу з Європейського Союзу в Україну склав 2,6 млрд куб. м, що у 6 разів менше, ніж у 2020 році.