Наразі обговорюють підвищення тарифів на електрику / фото УНІАН

Журналісти з'ясували, чи справді тарифи на електрику зростуть учетверо. Вони одразу уточнили: наразі немає жодного рішення, яке б змінювало чинний тариф. Але саму концепцію справді обговорюють.

Голова Національної комісії з регулювання енергетики Костянтин Ущаповський в сюжеті ТСН розповів, якими можуть бути новації, кого вони можуть зачепити та коли насправді можуть запрацювати.

Російська агресія дуже дорого обійшлася українській енергетиці. Для того, щоб успішно пройти наступний опалювальний сезон, Україна вже зараз має відновлювати все знищене, каже голова НКРЕКП.

Такі ремонти, підрахували у комісії, коштуватимуть мільярди гривень. Гроші на це мали б закладатися у тариф на електроенергію, але він не переглядався з 2017 року. Люди, як і до війни, платять 1,68 за кіловат. Раніше різницю покривали за рахунок "Енергоатому" та "Укренерго", але від агресії і їм неабияк дісталося. Тому держава вимушена шукати вихід з такої ситуації.

Наразі у Кабміні працює декілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифів. Одна з них передбачає модифікацію системи субсидій, інші - різні тарифи залежно від обсягів споживання. До обговорення підключили й Мінсоцполітики.

Ущаповський прогнозує, що обговорення питання підвищення тарифів триватиме кілька місяців. Фінальне рішення ухвалюватиме уряд. 

Хочуть переглянути тарифи на електрику й для бізнесу. Так, нині для малого бізнесу кіловат обходиться у 5,5 грн. На скільки він може зрости, у НКРЕКП поки вивчають оптимальний варіант.

Саме здорожчання електрики може бути поетапним або сезонним і відрізнятися залежно від регіону. Водночас цей процес обіцяють також зробити прозорим.

Тарифи на комунальні послуги в Україні під час війни

В Україні було запроваджено мораторій на підвищення тарифів на тепло та гарячу воду, а також на газ та його розподіл для всіх категорій споживачів на період воєнного стану та 6 місяців після його завершення.

27 грудня НКРЕКП затвердила підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення на 2023 рік у два етапи. Та вже за 3 дні це рішення було скасовано.

Наприкінці січня 2023 у НКРЕКП заявили, що уряд розробляє програму, яка дозволить після опалювального сезону повернутися до питання підвищення тарифів на комуналку.

Вас також можуть зацікавити новини: