Ілюстрація REUTERS

Подальше розповсюдження коронавірусу в Китаї може негативно вплинути на стан українського експорту, особливо в металургійній галузі.

Читайте такожКитай випустить облігації на $2 мільярди для боротьби з коронавірусом - Reuters

Про це під час круглого столу заявила заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко.

"Агентство Moody's опублікувало прогнози для глобальної економіки в разі епідемії коронавірусу, і перше, що постраждає, - ціни на сировинні товари, паливо та залізну руду. Україна не так багато продає в Китай, але якщо впаде ціна, то зменшиться виручка для експортерів руди, для металургів, які й так вже постраждали від погіршення кон'юнктури ринку у 2019 році", - зазначила експерт.

Репко навела дані по найбільших каналах українського експорту в Китай. Це, за її словами, 23% експорту залізної руди та концентратів, 60% обсягу експорту газових турбін. Що стосується сільськогосподарської продукції, то 45% ріпаку, 14% кукурудзи, майже чверть обсягів пшениці та сої, що експортується з України до Китаю. Тому, вважає експерт, ця сфера моментально відреагує на погіршення економічної ситуації.

Репко також додала, що в разі зниження імпорту з Китаю ефект буде відчутним на українському ринку електроніки.

"Україна імпортує 94% китайських діодів і напівпровідників, телефонів, моніторів. Ринок електроніки на 50-90%, в залежності від позиції, китайський. Тому ефект буде відчутним", - сказала Репко.

При цьому експерт зазначила, що зниження обсягів китайського імпорту в Україну одягу та взуття може позитивно вплинути на українське виробництво цих товарів, оскільки вітчизняні виробники зможуть замінити китайські товари своєю продукцією.

Репко також додала, що подальше поширення коронавірусу може вплинути й на фінансові ринки, які зазвичай чутливо реагують на подібні новини.

"Аналітики очікують, що ВВП Китаю втратить 1,5% свого зростання. Ринки на це нервово реагують. Поки паніки немає, але помітна тенденція втечі до якості, коли в першу чергу купуються облігації США, Німеччини та Великобританії, при цьому виводяться гроші з країн, що розвиваються, до яких відноситься й Україна", - розповіла експерт.

За її словами, це може негативно позначитися на обліковою ставкою Нацбанку, оскільки Міністерства фінансів України складніше буде запозичувати гроші на світовому фінансовому ринку.

Як повідомляв УНІАН, за прогнозами Національного банку України, китайський коронавірус матиме короткостроковий ефект на світові ринки й глобальну економіку, що слабо позначиться на економіці України та привабливості активів країн, що розвиваються, для міжнародних інвесторів. Водночас у НБУ зазначають, що існує ризик тривалішого впливу на світову економіку і відчутних наслідків для економіки України, насамперед через погіршення кон'юнктури на світових фінансових ринках в рік пікових виплат за зовнішніми зобов'язаннями.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram