
Міністерство фінансів України очікує, що засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо українського питання, на якому може бути прийнято рішення про надання нашій країні траншу на 1,7 мільярда доларів, відбудеться в червні.
Про це повідомив журналістам заступник міністра фінансів України Юрій Буца.
"Засідання ради не прив'язане до від'їзду місії, а до виконання попередніх умов. Ми взяли на себе зобов'язання виконати попередні умови в червні. Тому, ми сподіваємося, що в червні, після виконання Україною всіх зобов'язань, відразу ж буде засідання ради Фонду", - сказав Буца, відповідаючи на питання, за який період часу після від'їзду місії МВФ, яка завершить свою роботу в Києві 18 травня, можливе проведення Ради директорів Фонду з українського питання.
Чиновник висловив надію, що представники місії МВФ повернуться до Вашингтона з чітким розумінням того, що український уряд має намір виконувати взяті на себе зобов'язання. За його словами, суть місії полягає в узгодженні оновленого тексту меморандуму, та проблемних питань по ключових позиціях документа немає.
"Ми сьогодні верифікуємо весь текст ще раз, оскільки задіяна велика кількість органів влади - учасників переговорів з української сторони. І багато експертів, МВФ, які безпосередньо працюють з цими органами влади. Міністерство фінансів координує цю роботу, бо ми є реперною точкою, що збирає всю інформацію. Сьогодні ми фактично сідаємо з місією і ще раз проходимся по всім домовленостям", - додав Буца.
Читайте такожУкраїна може отримати транш від МВФ на початку липня - Fitch
Як повідомляв УНІАН, місія ключового кредитора України - Міжнародного валютного фонду працює в Києві з 10 по 18 травня для обговорення і завершення другого перегляду програми реформ, схваленої в березні 2015 року. В рамках цієї програми загальним обсягом 17,5 мільярда доларів Україна отримала два транші кредиту - 5 мільярдів доларів 13 березня і 1,7 мільярда доларів – 4 серпня 2015 року.
Підсумком роботи місії МВФ може стати отримання нашою країною чергового траншу кредиту на 1,7 мільярда доларів і пов'язаного з цією програмою фінансування на 5 мільярдів доларів від інших кредиторів, включаючи Європейський Союз та уряд США.
За оцінками ряду експертів, Фонд може піти на поступки за деякими параметрами програми, враховуючи, про Кабінет міністрів України з 1 травня підвищила тарифи на газ до ринкового рівня з випередженням графіка, передбаченого програмою з МВФ.
Напередодні приїзду місії МВФ зберіг прогноз розвитку економіки України на рівні 1,5% за підсумками 2016 року при інфляції 15,1%.