Що буде з гривнею після свят? - з'явився прогноз / фото УНІАН

Цього тижня економічна активність почне поступове відновлення після свят, що може спричинити нові коливання курсу гривні.

Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

Зазначається, що відшкодування ПДВ та погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на користь нерезидентів збільшили перевагу попиту на іноземну валюту над пропозицією та призвели до ослаблення курсу гривні.

У грудні відшкодування ПДВ знову перевищило 17 млрд грн, але чималий обсяг гривневих коштів вилучався на бюджетні рахунки через розміщення ОВДП. Тому коливання курсу гривні наприкінці року були невеликими в межах 27,2-27,3 грн/дол.

Читайте такожУкраїнські банки починають видавати пластикові карти для "тисячі Зеленського"

А вже на початку січня, як зазначили аналітики компанії, відбулося погашення гривневих облігацій на понад 10 млрд грн, з них понад 1,8 млрд грн було виплачено на користь нерезидентів. Це загалом ще збільшило і гривневу ліквідність, і попит на валюту. Щоб задовольнити надлишковий попит, НБУ продав 100 млн дол. із резервів, здійснивши першу інтервенцію на валютному ринку у 2022 році.

За даними ICU, цього тижня не відбуватиметься гривневих погашень, які могли б спричинити додатковий попит на валюту, зокрема від нерезидентів. Навпаки, у середу буде виплачено 170 млн дол. у рахунок погашення валютних ОВДП, і це може задовольнити частину потреби клієнтів банків у іноземній валюті.

"Але економічна активність лише почне відновлюватися цього тижня, тож ситуативні дисбаланси на валютному ринку збережуться, спричиняючи коливання курсу гривні, але загалом за підсумками тижня він залишиться неподалік від рівня 27,5 грн/дол.", - прогнозують аналітики.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України на вівторок, 11 січня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 27,50 грн / дол., тобто гривня залишилася на рівні показника попереднього дня.