У Мінекономіки похвалилися успіхами "доступних кредитів" для бізнесу / фото bank.gov.ua

Українські банки в рамках Державної програми "доступні кредити 5-7-9%" за минулий тиждень надали 573 нових кредити на загальну суму 1,496 мільярда гривень.

Читайте такожЛокдаун в Україні: в Офісі президента розповіли про розмір нової компенсації бізнесуПро це повідомила прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"З моменту старту програми банки-учасники видали 10 942 кредити на загальну суму майже 27 мільярдів гривень", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що з цієї суми 13,5 мільярда гривень були видані в якості рефінансування раніше отриманих позик, 4,8 мільярда гривень підприємці отримали на капітальні інвестиції та 8,6 мільярда гривень - в якості антикризових кредитів під 0%.

Найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (54%), торгівлі та виробництва (20%) та промислової переробки (15%).

За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області.

Що цьому передувало

  • 3 лютого 2020 року Уряд України оголосило старт програми " доступні кредити 5-7-9%", оцінюючи її потенціал у 2020 році у 50 тисяч кредитів.
  • 17 червня Кабінет міністрів спростив доступ бізнесу до кредитів, які видаються представникам малого і мікробізнесу в рамках програми "5-7-9", пом'якшивши вимоги до обов'язкової прибутковості діючого бізнесу і знявши обмеження за напрямками використання коштів і максимальної суми кредиту.
  • 28 грудня Кабмін вніс зміни до програми пільгового кредитування" доступні кредити 5-7-9%", що розширюють число претендентів, які зможуть отримати фінансову допомогу в рамках цієї держпрограми.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram